Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Hybrydowa maszyna cyfrowa w drukarni Orion

Hybrydowa maszyna cyfrowa w drukarni Orion

fot. Mark Andy

Na wrześniowych targach Labelexpo Europe 2019 firma Mark Andy zaprezentowała dwa premierowe rozwiązania – maszyny Digital Pro i Evolution, a także – po raz pierwszy przed szeroką publicznością w Europie – hybrydową maszynę cyfrową Digital Series HD. W naszym kraju są już pierwsi użytkownicy tego urządzenia. Jednym z nich jest firma Orion Znakowanie Towarów z Wrocławia, której prezes – Marek Dziewanowski – podzielił się swoimi doświadczeniami, związanymi z użytkowaniem tej maszyny, z uczestnikami 14. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, zorganizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz w Krynicy-Zdroju.

Digital Series HD to maszyna anonsowana przez Mark Andy jako „True Hybrid” (czyli „w pełni hybrydowa”), z uwagi na połączenie w niej technologii cyfrowej (inkjetowej) z konwencjonalnymi modułami do uszlachetniania i wykańczania wydruków (np. tłoczenia folią, złocenia, sztancowania itd.). Obsługuje szerokie spektrum podłoży, w tym etykiety shrink sleeve, o szerokości do 431 mm, a jej konfiguracja – co podkreślano także podczas konferencji – może być każdorazowo dopasowana do potrzeb klienta.
Mówi Łukasz Chruśliński, Sales Manager Mark Andy Poland: „Dzięki tej inwestycji Orion Znakowanie Towarów – firma specjalizująca się w przemysłowym druku etykiet, realizowanym do niedawna głównie w technice fleksograficznej, może obecnie zaproponować swoim klientom zupełnie nowe rodzaje produktów. Konfiguracja przez nią zamówiona potwierdza zaś możliwość „spersonalizowania” jej zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Nad projektem dyskutowaliśmy wspólnie przez dłuższy czas i cieszymy się, że spełnia ona pokładane w niej oczekiwania. Mamy też nadzieję, że kolejna planowana tu inwestycja, czyli model Evolution, w równym stopniu przyczyni się do dalszego, dynamicznego rozwoju tej drukarni”.
Wspomniana Evolution to jedna z dwóch ważnych premier targowych Mark Andy na wrześniowej wystawie Labelexpo Europe. „Tym samym nasza oferta w zakresie maszyn fleksograficznych wzbogaciła się o kolejne, elastyczne rozwiązania, nieco inne od znanej – także z wdrożenia w drukarni Orion Znakowanie Towarów – serii Performance”.
Targi Labelexpo Europe 2019 przyniosły jeszcze jedno nowe rozwiązanie w ofercie Mark Andy – maszynę Digital Pro, oferowaną w dwóch wariantach: bazowym Digital Pro 1 (w trybie „z roli na rolę”) oraz hybrydowym Digital Pro 3 (oferowanym w konfiguracjach uwzględniających różne moduły pracujące w trybie inline). Cyfrowe rozwiązania Mark Andy są kierowane z jednej strony do firm dopiero rozpoczynających swoją „przygodę” z drukowaniem etykiet, z drugiej – do firm posiadających w swoim parku sprzętowym maszyny konwencjonalne, chcących zwiększyć swoje możliwości i ofertę.
„Takim przykładem jest firma Orion Znakowanie Towarów – potwierdza Łukasz Chruśliński. – Wdrożenie Digital Series HD z jednej strony pozwoliło rozszerzyć asortyment drukarni, z drugiej – odciążyło zainstalowaną przez nas zaledwie dwa lata wcześniej maszynę fleksograficzną Performance Series P7. Biorąc pod uwagę plany klienta odnośnie zakupu nowego modelu – Evolution, firma z Wrocławia będzie bardzo ciekawym przykładem użytkownika trzech naszych rozwiązań, które – z uwagi na konfigurację i technologię drukowania – będą się uzupełniać i wspierać”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

W dn. 19 maja br. Drukarnia Read Me z Łodzi zorganizowała drugą już konferencję (o pierwszej, ubiegłorocznej, pisaliśmy TUTAJ) w formie online, podczas której zaprezentowano stan realizacji inwestycji podjętych w ramach projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”.

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.