Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Hybrydowy ploter dla poszerzenia możliwości firmy

Hybrydowy ploter dla poszerzenia możliwości firmy

Firma EFI wprowadziła niedawno na rynek swoje najnowsze rozwiązanie – hybrydową drukarkę produkcyjną Pro 30h UV LED, która oferuje użytkownikom – jak podaje producent – szersze możliwości zastosowania, wszechstronność i potencjał zysku w pracach wielkoformatowych. Przy szerokości 3,2 m rozwiązanie to jest przeznaczone dla drukarń komercyjnych, sklepów z materiałami reklamowymi i działów druku w zakładach, które chcą rozpocząć, zmodernizować lub dodać zadania drukowania w arkuszach i z roli do swoich możliwości w zakresie druku szerokoformatowego.

EFI Pro 30h to drukarka produkcyjna o szerokości zadruku 3,2 m i prędkości do 230 m2/h lub 60 płyt/godz. Pozwala na dużą elastyczność pracy dzięki możliwości szybkiego przełączania zadań pomiędzy sztywnymi i elastycznymi podłożami, zaś dzięki technologii utwardzania LED jest w stanie obsłużyć różnorodne podłoża, także cienkie i wrażliwe na ciepło nośniki. Jednym z istotnych wyróżników modelu Pro 30h jest możliwość ciągłego drukowania na płytach, standardowa funkcja, która pozwala użytkownikom na maksymalne wykorzystanie pełnej prędkości produkcyjnej drukarki przy zadruku dużych lub wielu małych płyt jednocześnie. Oferuje także funkcję drukowania z dwóch rolek dla jeszcze większej przepustowości.

Drukarka jest standardowo wyposażona w dwa kanały białego i opcjonalnie przezroczystego atramentu, dzięki czemu umożliwia uzyskanie nadruków o wysokim połysku, efektów specjalnych i druku wielowarstwowego. Wykorzystuje technologię UltraDrop 7p z głowicami drukującymi w skali szarości do 1200 dpi oraz magnetyczny napęd liniowy dla lepszego umieszczania kropli, dzięki czemu oferuje większą gamę kolorów. Drukarka wyposażona jest również w cyfrowy interfejs EFI Fiery proServer Core (DFE) z technologią akceleracji FAST RIP do szybkiego przetwarzania plików, wraz z zaawansowanymi funkcjami kontroli kolorów spotowych, tworzenia znaczników cięcia, profilowania kolorów i ich weryfikacji.

Więcej informacji o ploterze możecie Państwo uzyskać kontaktując się z polskim dystrybutorem ploterów EFI, firmą Atrium Centrum Ploterowe z Opola.

  • Obecnie 4 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.