Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Hybrydowy ploter dla poszerzenia możliwości firmy

Hybrydowy ploter dla poszerzenia możliwości firmy

Firma EFI wprowadziła niedawno na rynek swoje najnowsze rozwiązanie – hybrydową drukarkę produkcyjną Pro 30h UV LED, która oferuje użytkownikom – jak podaje producent – szersze możliwości zastosowania, wszechstronność i potencjał zysku w pracach wielkoformatowych. Przy szerokości 3,2 m rozwiązanie to jest przeznaczone dla drukarń komercyjnych, sklepów z materiałami reklamowymi i działów druku w zakładach, które chcą rozpocząć, zmodernizować lub dodać zadania drukowania w arkuszach i z roli do swoich możliwości w zakresie druku szerokoformatowego.

EFI Pro 30h to drukarka produkcyjna o szerokości zadruku 3,2 m i prędkości do 230 m2/h lub 60 płyt/godz. Pozwala na dużą elastyczność pracy dzięki możliwości szybkiego przełączania zadań pomiędzy sztywnymi i elastycznymi podłożami, zaś dzięki technologii utwardzania LED jest w stanie obsłużyć różnorodne podłoża, także cienkie i wrażliwe na ciepło nośniki. Jednym z istotnych wyróżników modelu Pro 30h jest możliwość ciągłego drukowania na płytach, standardowa funkcja, która pozwala użytkownikom na maksymalne wykorzystanie pełnej prędkości produkcyjnej drukarki przy zadruku dużych lub wielu małych płyt jednocześnie. Oferuje także funkcję drukowania z dwóch rolek dla jeszcze większej przepustowości.

Drukarka jest standardowo wyposażona w dwa kanały białego i opcjonalnie przezroczystego atramentu, dzięki czemu umożliwia uzyskanie nadruków o wysokim połysku, efektów specjalnych i druku wielowarstwowego. Wykorzystuje technologię UltraDrop 7p z głowicami drukującymi w skali szarości do 1200 dpi oraz magnetyczny napęd liniowy dla lepszego umieszczania kropli, dzięki czemu oferuje większą gamę kolorów. Drukarka wyposażona jest również w cyfrowy interfejs EFI Fiery proServer Core (DFE) z technologią akceleracji FAST RIP do szybkiego przetwarzania plików, wraz z zaawansowanymi funkcjami kontroli kolorów spotowych, tworzenia znaczników cięcia, profilowania kolorów i ich weryfikacji.

Więcej informacji o ploterze możecie Państwo uzyskać kontaktując się z polskim dystrybutorem ploterów EFI, firmą Atrium Centrum Ploterowe z Opola.

  • Obecnie 4 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.