Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / IST Metz: sztuczna inteligencja wkracza do utwardzania UV!

IST Metz: sztuczna inteligencja wkracza do utwardzania UV!

IST Metz, wiodący innowator w technologii UV, zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w zakresie utwardzania UV na targach drupa w hali 1, stoisko A24. Pierwszy raz zaprezentowane zostaną możliwości SMARTcure – innowacyjnego asystenta utwardzania wspieranego przez sztuczną inteligencję, który określa optymalne ustawienia systemu. Oto inne nowości: Hot Swap – elastyczne przejście pomiędzy UV a LED, FREEcure – eliminuje używanie fotoinicjatorów oraz elastyczne ustawianie przesłon.

Informacja reklamowa

IST od pół wieku z pasją kieruje się mottem „więcej niż UV”. Przez ponad 45 lat zawsze starała się być nowoczesną firmą rodzinną z wizjami, dlatego stawia na badania i wprowadza nowoczesne rewolucyjne rozwiązania.

Oto główne nowości, które zostaną zaprezentowane na targach drupa.

SMARTcure – sztuczna inteligencja w utwardzaniu

SMARTcure to innowacyjny asystent utwardzania wspierany przez sztuczną inteligencję, który określa optymalne ustawienia systemu – nie maksymalne, które pasują do każdego rodzaju pracy, a idealnie dopasowane do danego zadania.

Aby to osiągnąć, wymagany jest transfer danych pomiędzy zakładem a chmurą. Określane są dokładne specyfikacje ustawień mocy dla każdej lampy i wdrażane w sposób oszczędzający energię. Wynikające z tego zmniejszenie zużycia energii i temperatury pracy pozytywnie wpływają na żywotność systemów LED i UV.

Użytkownik może ocenić jakość suszenia za pomocą opcji informacji zwrotnej. Informacje zwrotne i zmiany ustawień są przetwarzane bezpośrednio w chmurze. Można tu również zastosować inne systemy pomiarowe i analizy, takie jak UV Analyzer, pomiar konwersji wiązań podwójnych, odporność na rozpuszczalniki lub po prostu test kciuka. W ten sposób system SMARTcure uczy się w sposób ciągły i umożliwia prosty i przyjazny dla klienta proces optymalizacji.

Kampus technologii UV (UVTC) – tu powstają rewolucyjne rozwiązania

IST Metz posiada najwyższej klasy laboratorium badawcze, w którym jest zaplecze badawcze i nowoczesne laboratorium analityczne, gdzie dokonuje się pomiaru farb i powłok oraz przygotowuje dane dla chmury SMARTcure. Są one łączone z danymi z prepress i tworzone są rekomendacje dla drukarni/maszyny, które pracownik może przyjąć i wyprodukować zadanie w zoptymalizowanych warunkach przy maksymalnej oszczędności energii.

FREEcure eliminuje użycie fotoinicjatorów. Jest to szczególnie ważne w przypadku produkcji opakowań przy użyciu farb o niskiej migracji. Dodatkowo możemy oszczędzać energię, ponieważ stosuje się mniejszą liczbę lamp.

Elastyczne ustawianie przesłon sprawia, że dawka i dopływ ciepła do podłoża mogą być optymalnie kontrolowane lub w pełni zautomatyzowane przy użyciu nowej technologii SMARTcure.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.