Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Insignis drukuje etykiety na Gallusie

Insignis drukuje etykiety na Gallusie

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na etykiety drukowane w niskich nakładach, również personalizowane lub wersjonowane, wiedeńska drukarnia Insignis w lutym tego roku zainstalowała u siebie cyfrową maszynę Gallus Labelfire 340. Zainstalowany egzemplarz został skonfigurowany ze wszystkimi opcjonalnymi dodatkami. To pierwsza taka maszyna nie tylko w Austrii, ale też w całej wschodniej Europie.

Pod koniec ubiegłego roku drukarnia Insignis przeszła gruntowną reorganizację, która ma umożliwić w niedalekiej przyszłości podział firmy na dwa niezależne podmioty – Insignis Etiketten i Insignis Digital. W tym celu w parku maszynowym drukarni wydzielono specjalną strefę, w której zainstalowano nową maszynę Gallusa. W przyszłości pojawią się w niej kolejne cyfrowe urządzenia.

Do drukarni dostarczono maszynę z rozszerzonym gamutem (osiem kolorów, CMYK + GOV + W), zdolną odwzorować 96% kolorów z palety Pantone. W skład systemu Gallus Labelfire 340 zainstalowanego w austriackiej drukarni wchodzi zespół cyfrowego druku inkjet, fleksograficznego, sitodruku rotacyjnego, wykrawania i lakierowania. Może on produkować wykończone i uszlachetnione etykiety z prędkością do 50 m/min. Zintegrowane jednostki sitodrukowe mają kilka możliwości ustawienia, zarówno przed zespołem inkjetowym, jak i na końcu linii, gdzie mogą posłużyć do lakierowania wybiórczego lub aplikowania zabezpieczeń druku z wykorzystaniem specjalnych kolorów sitodrukowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grudniowy numer „Świata DRUKU” właśnie trafił do drukarni, a w przyszłym tygodniu zostanie wysłany do naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że będzie Państwu towarzyszył nie tylko podczas przedświątecznej gorączki, ale także w spokojniejsze świąteczne dni.

W dniu 30 listopada br. przedstawiciele prasy branżowej zostali zaproszeni do siedziby Heidelberg Polska na konferencję prasową poświęconą produktowi, który z pewnością nie pozostanie niezauważony, jeśli chodzi o jakość druku offsetowego, oszczędność farby drukowej i zabezpieczenia opakowań i etykiet przed fałszowaniem. Mowa o nowatorskim rastrze offsetowym Multidot, opracowanym w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez konsorcjum Heidelberg Polska, Drukarnię Perfekt i Zakład Technologii Poligraficznych PW.

Polska Izba Druku poinformowała o zerwaniu współpracy z Międzynarodowymi Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw z powodu nie wpuszczania grup uczniowskich pod opieką nauczyciela na targi. PID podjęła decyzję po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez organizatora targów swojego stanowiska.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu