Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Insignis drukuje etykiety na Gallusie

Insignis drukuje etykiety na Gallusie

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na etykiety drukowane w niskich nakładach, również personalizowane lub wersjonowane, wiedeńska drukarnia Insignis w lutym tego roku zainstalowała u siebie cyfrową maszynę Gallus Labelfire 340. Zainstalowany egzemplarz został skonfigurowany ze wszystkimi opcjonalnymi dodatkami. To pierwsza taka maszyna nie tylko w Austrii, ale też w całej wschodniej Europie.

Pod koniec ubiegłego roku drukarnia Insignis przeszła gruntowną reorganizację, która ma umożliwić w niedalekiej przyszłości podział firmy na dwa niezależne podmioty – Insignis Etiketten i Insignis Digital. W tym celu w parku maszynowym drukarni wydzielono specjalną strefę, w której zainstalowano nową maszynę Gallusa. W przyszłości pojawią się w niej kolejne cyfrowe urządzenia.

Do drukarni dostarczono maszynę z rozszerzonym gamutem (osiem kolorów, CMYK + GOV + W), zdolną odwzorować 96% kolorów z palety Pantone. W skład systemu Gallus Labelfire 340 zainstalowanego w austriackiej drukarni wchodzi zespół cyfrowego druku inkjet, fleksograficznego, sitodruku rotacyjnego, wykrawania i lakierowania. Może on produkować wykończone i uszlachetnione etykiety z prędkością do 50 m/min. Zintegrowane jednostki sitodrukowe mają kilka możliwości ustawienia, zarówno przed zespołem inkjetowym, jak i na końcu linii, gdzie mogą posłużyć do lakierowania wybiórczego lub aplikowania zabezpieczeń druku z wykorzystaniem specjalnych kolorów sitodrukowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

„Docieramy wszędzie” to nasze hasło przewodnie, które bierzemy bardzo dosłownie. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, a także na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco zdajemy Państwu relacje z tego co dzieje się w naszej branży. Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i YouTube!

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Na profilu facebookowym polskiego oddziału Heidelberga, w dniu 24 lipca o godzinie 12:00 prowadzona będzie transmisja na żywo z drukarni CGS (presi.pl). Prezentowana będzie pracująca tam od ponad roku pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z systemem suszenia LED UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu