Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Intuicyjny Speedmaster 2020

Intuicyjny Speedmaster 2020

Najnowsza generacja maszyn Speedmaster (pisaliśmy o niej w numerze 4/2020 „Świata DRUKU”) wyposażona została w system operacyjny Heidelberg User Experience (UX), który umożliwia całościową i intuicyjną obsługę wszystkich punktów styku z innymi systemami Heidelberga. Inteligentni asystenci, jednolity interfejs użytkownika i obsługa przez ekrany dotykowe upraszczają procesy produkcyjne. Ustawienia można wywołać jednym kliknięciem, intuicyjne wspomaganie operatora, innowacyjne sterowanie gestami i zintegrowane funkcje pomocy skracają czas wyszukiwania. Dzięki systemowi operacyjnemu Speedmastera szybko i sprawnie można korzystać ze wszystkich funkcji maszyny.

Po raz pierwszy na wszystkich maszynach Speedmaster możliwe jest drukowanie „ze wspomaganiem” zgodnie z koncepcją Push to Stop. Opatentowane oprogramowanie Intellistart 3 definiuje wszystkie kroki niezbędne do zmiany zlecenia całkowicie bez ingerencji operatora i zapewnia maksymalną przejrzystość bieżących i kolejnych procesów. Z kolei Intelliguide symuluje na żywo optymalną pod względem czasowym kolejność procesów, a jeśli jest taka potrzeba, podpowiada także kroki, które należy wykonać manualnie.

Operator zyskał też do pomocy w nawigacji duży, wydajny ekran Wallscreen XL oraz Intellirun, nowy dynamiczny podgląd produkcji, który wyświetla mu w pełni automatycznie odpowiedni widok w odpowiednim czasie i daje inteligentne wskazówki odpowiadające aktualnemu stanowi procesu. Ważne informacje dotyczące zlecenia wyświetlane są również na ekranie przy samonakładaku, łatwo więc może je odczytać pomocnik drukarza.

Nowy system nawigacji Intelliline, oparty na diodach LED, zapewnia kolorową wizualizację stanu maszyny na wszystkich zespołach drukujących, lakierujących i suszących zarówno od strony operatora, jak i napędu, rozszerzając dotychczasowe rozwiązania wyświetlaczy w systemach Intelliguide, Intellistart 3 i Intellirun. Operator dostaje jasny sygnał, jeśli musi interweniować.

Z kolei programy Prinect Press Center 3 i Prinect Press Center XL 3 umożliwiają zarządzanie danymi oraz barwą i włączają maszynę w łańcuch procesów Prinect drukarni. Dane dotyczące zlecenia są przejmowane automatycznie i w ten sam sposób mogą być udostępniane w zdefiniowanej kolejności. Podobnie dzieje się z danymi produkcyjnymi wysyłanymi zwrotnie.

Poszczególne systemy Prinect do pomiaru barwy oferują optymalną stabilność reprodukcji barw i zmniejszenie ilości makulatury do minimum. Prinect Easy Control, jako najbardziej ekonomiczny system w swojej klasie, jest bardzo dobrym rozwiązaniem do rozpoczęcia pracy z techniką spektralnego pomiaru barw. Alternatywnie dostępny jest wydajny Prinect Axis Control wbudowany w Prinect Press Center XL 3, a także najbardziej wydajny z tej serii system pomiaru całego obrazu Prinect Image Control 3. System pomiaru barw inline Prinect Inpress Control 3 zapewnia bardzo wysoką produktywność. Wszystkie wymienione systemy pomiaru barw są doskonale zintegrowane z systemem procesów poprzez centralną bazę danych barw i dostarczają automatycznie raporty dotyczące barw.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.