Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Intuicyjny Speedmaster 2020

Intuicyjny Speedmaster 2020

Najnowsza generacja maszyn Speedmaster (pisaliśmy o niej w numerze 4/2020 „Świata DRUKU”) wyposażona została w system operacyjny Heidelberg User Experience (UX), który umożliwia całościową i intuicyjną obsługę wszystkich punktów styku z innymi systemami Heidelberga. Inteligentni asystenci, jednolity interfejs użytkownika i obsługa przez ekrany dotykowe upraszczają procesy produkcyjne. Ustawienia można wywołać jednym kliknięciem, intuicyjne wspomaganie operatora, innowacyjne sterowanie gestami i zintegrowane funkcje pomocy skracają czas wyszukiwania. Dzięki systemowi operacyjnemu Speedmastera szybko i sprawnie można korzystać ze wszystkich funkcji maszyny.

Po raz pierwszy na wszystkich maszynach Speedmaster możliwe jest drukowanie „ze wspomaganiem” zgodnie z koncepcją Push to Stop. Opatentowane oprogramowanie Intellistart 3 definiuje wszystkie kroki niezbędne do zmiany zlecenia całkowicie bez ingerencji operatora i zapewnia maksymalną przejrzystość bieżących i kolejnych procesów. Z kolei Intelliguide symuluje na żywo optymalną pod względem czasowym kolejność procesów, a jeśli jest taka potrzeba, podpowiada także kroki, które należy wykonać manualnie.

Operator zyskał też do pomocy w nawigacji duży, wydajny ekran Wallscreen XL oraz Intellirun, nowy dynamiczny podgląd produkcji, który wyświetla mu w pełni automatycznie odpowiedni widok w odpowiednim czasie i daje inteligentne wskazówki odpowiadające aktualnemu stanowi procesu. Ważne informacje dotyczące zlecenia wyświetlane są również na ekranie przy samonakładaku, łatwo więc może je odczytać pomocnik drukarza.

Nowy system nawigacji Intelliline, oparty na diodach LED, zapewnia kolorową wizualizację stanu maszyny na wszystkich zespołach drukujących, lakierujących i suszących zarówno od strony operatora, jak i napędu, rozszerzając dotychczasowe rozwiązania wyświetlaczy w systemach Intelliguide, Intellistart 3 i Intellirun. Operator dostaje jasny sygnał, jeśli musi interweniować.

Z kolei programy Prinect Press Center 3 i Prinect Press Center XL 3 umożliwiają zarządzanie danymi oraz barwą i włączają maszynę w łańcuch procesów Prinect drukarni. Dane dotyczące zlecenia są przejmowane automatycznie i w ten sam sposób mogą być udostępniane w zdefiniowanej kolejności. Podobnie dzieje się z danymi produkcyjnymi wysyłanymi zwrotnie.

Poszczególne systemy Prinect do pomiaru barwy oferują optymalną stabilność reprodukcji barw i zmniejszenie ilości makulatury do minimum. Prinect Easy Control, jako najbardziej ekonomiczny system w swojej klasie, jest bardzo dobrym rozwiązaniem do rozpoczęcia pracy z techniką spektralnego pomiaru barw. Alternatywnie dostępny jest wydajny Prinect Axis Control wbudowany w Prinect Press Center XL 3, a także najbardziej wydajny z tej serii system pomiaru całego obrazu Prinect Image Control 3. System pomiaru barw inline Prinect Inpress Control 3 zapewnia bardzo wysoką produktywność. Wszystkie wymienione systemy pomiaru barw są doskonale zintegrowane z systemem procesów poprzez centralną bazę danych barw i dostarczają automatycznie raporty dotyczące barw.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.