Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Intuicyjny Speedmaster 2020

Intuicyjny Speedmaster 2020

Najnowsza generacja maszyn Speedmaster (pisaliśmy o niej w numerze 4/2020 „Świata DRUKU”) wyposażona została w system operacyjny Heidelberg User Experience (UX), który umożliwia całościową i intuicyjną obsługę wszystkich punktów styku z innymi systemami Heidelberga. Inteligentni asystenci, jednolity interfejs użytkownika i obsługa przez ekrany dotykowe upraszczają procesy produkcyjne. Ustawienia można wywołać jednym kliknięciem, intuicyjne wspomaganie operatora, innowacyjne sterowanie gestami i zintegrowane funkcje pomocy skracają czas wyszukiwania. Dzięki systemowi operacyjnemu Speedmastera szybko i sprawnie można korzystać ze wszystkich funkcji maszyny.

Po raz pierwszy na wszystkich maszynach Speedmaster możliwe jest drukowanie „ze wspomaganiem” zgodnie z koncepcją Push to Stop. Opatentowane oprogramowanie Intellistart 3 definiuje wszystkie kroki niezbędne do zmiany zlecenia całkowicie bez ingerencji operatora i zapewnia maksymalną przejrzystość bieżących i kolejnych procesów. Z kolei Intelliguide symuluje na żywo optymalną pod względem czasowym kolejność procesów, a jeśli jest taka potrzeba, podpowiada także kroki, które należy wykonać manualnie.

Operator zyskał też do pomocy w nawigacji duży, wydajny ekran Wallscreen XL oraz Intellirun, nowy dynamiczny podgląd produkcji, który wyświetla mu w pełni automatycznie odpowiedni widok w odpowiednim czasie i daje inteligentne wskazówki odpowiadające aktualnemu stanowi procesu. Ważne informacje dotyczące zlecenia wyświetlane są również na ekranie przy samonakładaku, łatwo więc może je odczytać pomocnik drukarza.

Nowy system nawigacji Intelliline, oparty na diodach LED, zapewnia kolorową wizualizację stanu maszyny na wszystkich zespołach drukujących, lakierujących i suszących zarówno od strony operatora, jak i napędu, rozszerzając dotychczasowe rozwiązania wyświetlaczy w systemach Intelliguide, Intellistart 3 i Intellirun. Operator dostaje jasny sygnał, jeśli musi interweniować.

Z kolei programy Prinect Press Center 3 i Prinect Press Center XL 3 umożliwiają zarządzanie danymi oraz barwą i włączają maszynę w łańcuch procesów Prinect drukarni. Dane dotyczące zlecenia są przejmowane automatycznie i w ten sam sposób mogą być udostępniane w zdefiniowanej kolejności. Podobnie dzieje się z danymi produkcyjnymi wysyłanymi zwrotnie.

Poszczególne systemy Prinect do pomiaru barwy oferują optymalną stabilność reprodukcji barw i zmniejszenie ilości makulatury do minimum. Prinect Easy Control, jako najbardziej ekonomiczny system w swojej klasie, jest bardzo dobrym rozwiązaniem do rozpoczęcia pracy z techniką spektralnego pomiaru barw. Alternatywnie dostępny jest wydajny Prinect Axis Control wbudowany w Prinect Press Center XL 3, a także najbardziej wydajny z tej serii system pomiaru całego obrazu Prinect Image Control 3. System pomiaru barw inline Prinect Inpress Control 3 zapewnia bardzo wysoką produktywność. Wszystkie wymienione systemy pomiaru barw są doskonale zintegrowane z systemem procesów poprzez centralną bazę danych barw i dostarczają automatycznie raporty dotyczące barw.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Messe Frankfurt poinformowało o rezygnacji z organizowania targów branżowych w tradycyjnej formule w okresie od stycznia do marca 2021 r. Choć, jak zaznacza firma, tereny wystawowe we Frankfurcie są bardzo dobrze przygotowane do imprez także w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego, jednak ze względu na coraz większe ograniczenia w podróżowaniu nakładane zarówno przez poszczególne kraje, jak i firmy, organizowanie targów obłożone jest rosnącym ryzykiem i niepewnością wśród klientów targowych (niemniej jednak od początku kryzysu Messe Frankfurt zorganizował już 13 dużych targów w różnych lokalizacjach w Chinach). W ramach przebudowy wiosennego kalendarza targów podano nowe daty m.in. Heimtextil, Christmasworld i Paperworld.

Organizatorzy zakończonej sukcesem czerwcowej wirtualnej konferencji FuturePrint przygotowują druga odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 12–16 października br. i już teraz wzbudza duże zainteresowanie branży. Nadrzędnym celem konferencji jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.