Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Inwestycje w czasach pandemii

Inwestycje w czasach pandemii

Od lewej: Łukasz Przybysz (Amagraf), Mariusz Makowski (Makowski.pl)

Firma Makowski.pl poszerzyła w ostatnim czasie swój park maszynowy o siedmiokolorowy ploter solwentowy OKI Colorpainter M64S, ploter tnący, a także laminator. Co istotne – ostateczne decyzje zakupowe, dostawa sprzętu oraz jego instalacja miały miejsce w niełatwym czasie związanym z ogólnoświatową epidemią. Firma potrzebowała wymiany sprzętu na nowszy, gwarantujący wysoką jakość, bardziej wydajny i zapewniający jej rozwój. Właściciel jest przekonany, że zwlekanie z zakupem byłoby błędem. Dostawcą wszystkich urządzeń była firma Amagraf.

Firma Makowski.pl od ponad 12 lat zajmuje się aplikacją folii samoprzylepnych, obecnie oferuje pełny zakres usług – od oznakowania pojazdów do całkowitego ich oklejenia czy zmiany koloru; oferuje również usługi w zakresie grafiki ściennej, druku wielkoformatowego. Mariusz Makowski, właściciel firmy, jest także autoryzowanym aplikatorem folii Avery Dennison – Specialist Installer 2 oraz Arlon Preferred Fleet Installer.

„Nasze sukcesy możliwe są dzięki dużemu doświadczeniu, jakie zdobyłem zarówno w Polsce, jak i za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii. Jakiś czas temu rozpocząłem poszukiwania nowych urządzeń, zapewniających wyższą prędkość, jakość i precyzję, ale przede wszystkim takich, których praca byłaby oparta na atramentach, uwzględnianych przez Avery Dennison w ramach ICS Performance Guarantee. OKI SX to niskozapachowe atramenty ekosolwentowe, umożliwiające drukowanie szerokiego spektrum oznakowań zewnętrznych oraz doskonale nadające się do zastosowań we wnętrzach. Są objęte programem gwarancyjnym Avery ICS, co zapewnia gwarancję wydrukom z ich zastosowaniem, a bardzo zależało mi na tym, by oprócz wysokiej jakości oferować klientom również gwarancję jakości wydruków. Właśnie na takich atramentach oparty jest ploter solwentowy OKI Colorpainter M64S. Zobaczyłem go podczas ubiegłorocznych targów FestiwalDruku.pl. Mimo pandemii zdecydowaliśmy się na zaplanowane zakupy – potrzebowaliśmy lepszego sprzętu, bardziej wydajnego, który pozwoliłby nam na rozwój. Nie było więc sensu zwlekać z inwestycją, zwłaszcza, że rynek powoli ruszał do przodu. Zakup okazał się strzałem w dziesiątkę” – mówi właściciel firmy Makowski.pl i dodaje: „Przyglądaliśmy się także maszynom innych marek, z tyłu głowy cały czas jednak miałem maszynę OKI, a to za sprawą bardzo pozytywnych doświadczeń z maszynami Seiko, jakie miałem kilka lat temu. Głowice tych maszyn – sądzę, że w OKI będzie podobnie – są w zasadzie nie do zniszczenia. Jakość, jaką gwarantują wydrukom, stabilność kolorystyczna sa tu na najwyższym poziomie. Co równie istotne – wydruki z tej maszyny nie odbarwiają się przy rozciąganiu, co ma znaczenie przy oklejaniu samochodów. Wszystko to sprawiło, że wybór ostatecznie padł na ten właśnie model”.

Jak podkreśla Mariusz Makowski, firma Amagraf wykazała się przy okazji tej inwestycji dużą elastycznością. „Inwestycja przebiegła zgodnie z planem, wdrożenie wszystkich zakupionych urządzeń trwało zaledwie tydzień, a dostawca elastycznie podszedł do naszych potrzeb. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Zakupiliśmy bardzo dobry sprzęt, który z pewnością pomoże nam również w niełatwych czasach. Dzięki niemu zwiększyliśmy naszą przewagę konkurencyjną nad firmami, które stoją w miejscu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.