Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Jeszcze szybszy druk atramentowy

Jeszcze szybszy druk atramentowy

Firma Kodak zaprezentowała najnowszy model pełnokolorowej, rolowej maszyny drukującej w technologii atramentowejProsper 7000 Turbo Press. Jak podaje producent, oferuje ona druk szybszy o prawie 35% niż konkurencyjne rozwiązania (dostępne są trzy tryby pracy), a także dużą wszechstronność zastosowań i obsługiwanych podłoży.

Model 7000 Turbo Press poszerza rodzinę maszyn Prosper. Najnowszy członek tej serii umożliwia drukarniom zajmującym się produkcją komercyjną, drukiem książek i gazet, skuteczniejsze konkurowanie z drukiem offsetowym i przechodzenie – także w przypadku zleceń wysokonakładowych – z konwencjonalnych procesów drukowania na druk cyfrowy.

Maszyna Prosper 7000 Turbo Press wykorzystuje technologię Kodak Stream Inkjet i jest dostępna w trzech wersjach, z czego każda jest przeznaczona do innych zastosowań. W trybie Turbo urządzenie osiąga prędkość druku do 410 m/min (lub do 5523 str. A4/min). Minimalna szerokość wstęgi to 520 mm, maksymalna – 648 mm. Obsługuje różnorodne podłoża: papiery powlekane i niepowlekane, papiery gazetowe, specjalnych, a nawet makulaturowe. Ze względu na niskie pokrycie atramentem tryb ten znajdzie zastosowanie przede wszystkim w druku gazet. Tryb Performance (średnie pokrycie atramentem, druk w rozdzielczości 600 × 600 dpi, z prędkością 300 m/min) sprawdzi się w druku książek czy przesyłek direct mail. Z kolei wybierając tryb Ultra, użytkownicy mogą realizować zlecenia wymagające najwyższej jakości, jak ekskluzywne katalogi czy czasopisma (zarówno na papierach powlekanych, jak i niepowlekanych). Wysoką jakość (druk w rozdzielczości 900 × 1800 dpi) i szybkość pracy zapewnia głowica drukująca Ultrastream. Dzięki tak szerokim możliwościom wyboru drukarnie mogą wybrać tryb pracy najbardziej odpowiadający danemu zadaniu.

W drukarce Prosper 7000 Turbo Press zastosowano znane z poprzednich modeli serii funkcje, m.in. system DFE i Intelligent Print, który obsługuje szycie, rejestrację oraz kontrolę koloru. Maszyna wykorzystuje przyjazne dla środowiska atramenty pigmentowe CMYK firmy Kodak na bazie wody. Dzięki opatentowanej recepturze wspierają one wydajne suszenie nawet przy maksymalnych prędkościach druku. Suszenie odbywa się za pomocą ośmiu jednostek NIR umieszczonych za każdą matrycą głowic drukujących (technologia NIR pozwala uniknąć nagrzewania podłoża, jednocześnie pobudzając cząsteczki wody w tuszu do odparowania ich z papieru).

„Zmieniająca zasady gry prędkość oferowana przez Prosper 7000 Turbo pomoże drukarniom zwiększyć wydajność poprzez przechodzenie większej liczby zadań długonakładowych z tradycyjnych procesów drukowania na druk atramentowy. Wierzymy, że technologia cyfrowa będzie rosła na znaczeniu jako uzupełnienie offsetu, ponieważ bieżące problemy z łańcuchem dostaw nadal zwiększają koszty przygotowania do druku. Ta nowa maszyna odzwierciedla nasze nieustanne zaangażowanie w opracowywanie innowacj, które pomagają naszym klientom odnosić sukcesy wraz z rozwojem branży” – powiedział Jim Continenza, prezes i dyrektor generalny firmy Kodak.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.