Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kolbus na targach Interpack 2017

Kolbus na targach Interpack 2017

Wśród wystawców tegorocznych targów Interpack 2017, odbywających się w dniach 4–10 maja w Düsseldorfie, znajdzie się po raz kolejny firma Kolbus – niemiecki producent zaawansowanych rozwiązań introligatorskich, m.in. w zakresie produkcji opakowań luksusowych. Na jej stoisku (nr D86 w pawilonie 8b), będzie prezentowany – znany już choćby z wystawy drupa 2016 – modułowy system BOXline, oferujący wysoki poziom automatyzacji, wydajności i elastyczności. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju przez cały okres trwania targów będą na nich obecni przedstawiciele firmy Introzap – polskiego przedstawicielstwa marki Kolbus.

Mówi Jolanta Szafranek z działu marketingu Introzap: „Stworzona przez Kolbus linia do produkcji opakowań pudełkowych miała swoją światową premierę na poprzedniej edycji targów Interpack w 2014 roku, zaś jej udoskonalona wersja pojawiła się na wystawie drupa 2016. Na zbliżającej się edycji Interpack po raz pierwszy rozwiązanie to będzie promowane pod nową nazwą – BOXline. Jednak jego kluczowe parametry i elementy pozostały bez zmian – system ten oferuje wysoką wygodę obsługi, wydajność, elastyczność i automatyzację przemysłowej produkcji opakowań luksusowych. Mamy zatem nadzieję, że spotka się z zainteresowaniem przedstawicieli polskich firm z tego segmentu, odwiedzających targi w Düsseldorfie”.
W wersji przygotowywanej z myślą o zwiedzających targi Interpack 2017 rozwiązanie BOXline zostanie pokazane w rozbudowanej konfiguracji uwzględniającej dwie linie. Pierwsza umożliwia wytwarzanie wkładów pudełek, a składają się na nią m.in. sztanca do obcinania rogów oraz urządzenie do formowania pudełek. Druga z linii pozwala na wyprodukowanie kompletnych pudełek i obejmuje: moduł do wkładania magnesów, urządzenie do wklejania luster oraz moduł kompletowania. Jak zapewnia producent, zmiana zlecenia jest tu realizowana poprzez proste przestawienie linii, a nie wymianę jej podzespołów. Urządzenia wchodzące w skład linii BOXline umożliwiają produkcję opakowań luksusowych w trybie „na żądanie”, niezależnie od nakładu.
Mówi Jolanta Szafranek: „Elastyczność zapewniana przez to rozwiązanie jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o konkurencyjności na coraz bardziej wymagającym rynku opakowań luksusowych. O jego zaletach przekonuje się coraz więcej użytkowników linii BOXline z całego świata, także z Polski. Mamy nadzieję, że prezentacje na zbliżających się targach wpłyną na zwiększone nią zainteresowanie ze strony kolejnych rodzimych producentów opakowań z tektury litej, obsługujących właścicieli marek luksusowych. Zapraszamy zatem do Düsseldorfu i do kontaktu z naszą firmą celem umówienia indywidualnego spotkania”.
Na stoisku – poza pracownikami firmy Kolbus i jej regionalnych przedstawicielstw oraz dystrybutorów – będą też obecni specjaliści ds. projektowania, doradztwa i wdrażania nowych pomysłów w dziedzinie opakowań. Będą oni służyli radą i pomocą w kwestiach związanych z tworzeniem i udoskonalaniem atrakcyjnych opakowań oraz ich produkcją przy zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań Kolbus.
Targi Interpack 2017 nie będą jedyną w najbliższym czasie okazją, by poznać zalety zaawansowanych rozwiązań Kolbus w zakresie szeroko rozumianej obróbki po druku. Również w maju br. firma będzie obecna ze stoiskami informacyjnymi na dwóch innych imprezach wystawienniczych: LuxePack New York (10–11 maja, Nowy Jork) i China Print (Pekin, 9–13 maja), zaś na trzeciej ze zbliżających się wystaw – Expográfica Mexico w Meksyku (17–20 maja) – zaprezentuje „na żywo” dwie maszyny do oprawy twardej: DA 260 i BF 513.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.