Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kolbus podsumowuje targi Interpack 2017

Kolbus podsumowuje targi Interpack 2017

Przed stoiskiem firmy Kolbus stoją: Anna Moryson-Stolarczyk – prezes zarządu firmy Introzap i Markus Dammann – regionalny dyrektor sprzedaży firmy Kolbus na rynki Polski, Czech, Słowacji i Bliskiego Wschodu.

W dniach 4–10 maja br. w Düsseldorfie odbywała się kolejna edycja targów Interpack – najważniejszej na świecie imprezy wystawienniczej skierowanej do szeroko rozumianej branży opakowaniowej. Wśród wystawców po raz kolejny już pojawiła się firma Kolbus, która od kilku lat z powodzeniem wprowadza na rynek zaawansowane rozwiązania do produkcji opakowań luksusowych.

Flagowym produktem w jej ofercie jest modułowy system BOXline, demonstrowany – z sukcesem – także podczas ubiegłorocznych targów drupa 2016. Na stoisku firmy Kolbus przez wszystkie dni targów odbywały się prezentacje wchodzących w jego skład linii produkcyjnych, w których wzięli udział także zwiedzający z Polski. W Düsseldorfie byli obecni przedstawiciele polskiego przedstawicielstwa marki Kolbus – firmy Introzap.

Mówi prezes zarządu Anna Moryson-Stolarczyk: „Segment opakowań luksusowych jest – obok rynku opraw książkowych – jednym z dwóch strategicznych obszarów, w jakich działa obecnie nasz partner handlowy – firma Kolbus. Stąd intensywne działania w tym kierunku, zarówno w kontekście rozwijania dedykowanych rozwiązań, jak też towarzyszącej temu otoczki marketingowej. Na tę drugą składa się m.in. obecność na najważniejszych imprezach targowych, takich jak drupa czy Interpack. Są one doskonałą okazją do spotkań z klientami z całego świata oraz do zaprezentowania szerokiej publiczności najnowszych osiągnięć technologicznych”.
Zwiedzający stoisko firmy Kolbus mogli wybierać spośród trzech prezentacji. Pierwsza obejmowała urządzenia do wkładania magnesów i wklejania luster oraz moduł kompletowania. Na drugą składały się sztanca do wycinania wcześniej wyżłobkowanych rogów pudełek i urządzenie do formowania tych ostatnich. Trzecia uwzględniała linię do wytwarzania kompletnych pudełek. „Każda z nich zapewnia wygodę obsługi, wydajność, elastyczność i automatyzację przemysłowej produkcji opakowań luksusowych” – podkreśla Anna Moryson-Stolarczyk. „Urządzenia wchodzące w skład linii BOXline, niezależnie od jej konfiguracji, umożliwiają produkcję opakowań luksusowych w trybie »na żądanie«, bez względu na docelowy nakład. Co niezwykle istotne, zmiana zlecenia jest tu realizowana poprzez proste przestawienie linii, a nie wymianę jej podzespołów. To z kolei zwiększa jej wydajność, sięgającą 40 gotowych pudełek w ciągu minuty”.
Jak zapewniają przedstawiciele firmy Introzap, na targach pojawili się także przedstawiciele polskich przedsiębiorstw, poszukujący innowacyjnych, wysokowydajnych rozwiązań do produkcji i przetwarzania opakowań. „Gros z nich reprezentowała branże kosmetyczną i spożywczą – przyznaje Anna Moryson-Stolarczyk – choć nie zabrakło też reprezentantów innych sektorów rynkowych. Miło nam, że wiedza o ofercie Kolbus w zakresie rozwiązań do produkcji opakowań jest coraz bardziej powszechna, także wśród firm z Polski. Linia BOXline znalazła już pierwszych użytkowników w naszym kraju, cieszy się też coraz większą popularnością w innych zakątkach globu.”
Tegoroczna edycja targów Interpack przyciągnęła, jak wynika z informacji samego organizatora, nieco mniej zwiedzających niż trzy lata temu – odwiedziło je ponad 170 tysięcy osób. Jednak, co podkreślano w komunikatach podsumowujących wystawę, wzrósł jednocześnie odsetek osób decyzyjnych. Odnotowano też rekordową liczbę 2865 wystawców.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.