Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kolejny atrament Canon z certyfikatem Greenguard Gold

Kolejny atrament Canon z certyfikatem Greenguard Gold

Canon UVgel 460, elastyczny atrament wykorzystywany we wprowadzonym na rynek w maju br. ploterze typu roll-to-roll Colorado 1650, uzyskał najwyższy poziom certyfikacji UL Greenguard Gold. Oznacza to, że aplikacje drukowane na tej maszynie spełniają najsurowsze światowe normy dotyczące niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC) i mogą być bezpiecznie używane wewnątrz takich obiektów jak szkoły czy szpitale.

Atrament UVgel 460 jest na tyle elastyczny, że może być rozciągnięty o 85 proc., dzięki czemu nadaje się do zadruku samoprzylepnych tekstyliów winylowych i poliestrowych. Jest to ważny czynnik w przypadku takich instalacji, w których zadrukowane medium musi być złożone, zawinięte lub wygięte, sprawdzi się zatem w takich zastosowaniach wewnętrznych jak płótna w ramach, miękkie oznakowania, grafika z podświetleniem przednim lub tylnym czy dekoracyjne, elastyczne pokrycia ścian; może być też użyty do zastosowań zewnętrznych, np. zadruku folii do oklejania aut. Technologia Canon UVgel ma również inne certyfikaty z zakresu emisji związków chemicznych: AgBB, ASTM Type II, Certificat A+ i Centexbel.

Michele Tuscano, Vice President, Large Format Graphics, Canon EMEA, powiedział: „Opinie klientów na temat plotera Colorado 1650 w pierwszych miesiącach od jego rynkowej premiery były bardzo pozytywne. Użytkownicy i akredytowani partnerzy szczególną uwagę zwrócili na funkcję FLXfinish, która daje im możliwość przełączania się pomiędzy błyszczącym a matowym wykończeniem druku dosłownie za naciśnięciem jednego przycisku. Otwiera to przed nimi szerokie możliwości produkcji wysokiej jakości materiałów POS i pięknych aplikacji dekoracyjnych. Uzyskanie certyfikacji UL Greenguard Gold dla atramentu UVgel 460 było dopełnieniem jego niemal nieograniczonych możliwości – potwierdzeniem, że dostawcy usług druku mogą oferować wydruki z Colorado 1650 wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w zakresie emisji szkodliwych związków. Dzięki temu nasi klienci i partnerzy mogą bez przeszkód promować możliwości drukarki i technologii UVgel wiedząc, że wydruki są całkowicie bezpieczne i mogą być stosowane do wszystkich zastosowań wewnętrznych”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.