Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kolorowe urządzenie produkcyjne do druku cyfrowego

Kolorowe urządzenie produkcyjne do druku cyfrowego

Canon wprowadza na rynek imagePRESS V1000 – nowe kolorowe urządzenie do druku cyfrowego na papier cięty, przeznaczony do codziennego druku produkcyjnego. Jak podaje producent, łączy ono w sobie technologiczne innowacje z rozwiązaniami znanymi z poprzednich generacji urządzeń tej serii. Nowy model, który będzie dostępny już w czerwcu br., oferuje wysoką jakość druku oraz maksymalną wydajność, dzięki czemu zwiększa możliwości produkcji na różnorodnych podłożach.

Hiro Imamura, Vice President, Marketing & Innovation, Digital Printing & Solutions w Canon Europe, mówi: „Nowy imagePRESS V1000 podnosi poprzeczkę produktywności i może pracować z bardzo szerokim wyborem podłoży. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów i partnerów, proponujemy urządzenie stanowiące remedium na codzienne bolączki pracy w drukarniach. Pomagamy dostawcom usług druku pracować szybciej, lepiej i w szerszym zakresie produktowym. imagePRESS V1000 zawiera nowatorskie rozwiązania, które pomagają rozszerzyć możliwości druku i sprostać nawet najkrótszym terminom. Poprzez zapewnianie najwyższej produktywności i automatyzacji pracy, możemy dać przedstawicielom drukarni więcej czasu na kontakt z klientami, uwolnić ich kreatywność i pomóc im rozwijać biznes w nowych kierunkach”.

Zastosowanie kilku możliwych do wyboru opcji w postaci dodatkowych podajników papieru pozwala na zapewnienie maszynie dużej ilości papieru o różnej gramaturze i formacie, co znacznie zwiększa przepustowość podawania nośników, a także produktywność. Ta nowa technologia sprawia, że urządzenie doskonale radzi sobie nawet ze zmieniającymi się podczas pracy rodzajami podłoża. Rozwiązanie POD-SURF kontroluje temperaturę na pasie transmisyjnym, gwarantując operatorowi zadruk w wysokiej i stałej prędkości 100 str./min na podłożach o różnej gramaturze (od 52 do 400 g/m2) oraz o różnej powierzchni, wliczając w to nośniki syntetyczne oraz magnetyczne. A dzięki nowej konstrukcji urządzenie umożliwia automatyczny dwustronny druk bannerów o długości do 1,3 m. Zdalne alerty informujące operatora, kiedy należy wymienić materiały eksploatacyjne (co można robić nawet podczas pracy maszyny) eliminują przestoje.

Wbudowany w urządzenie sensor spektrofotometryczny oszczędza czas operatora, umożliwiając mu kalibrację druku przy pomocy zaledwie jednego guzika, bez czasochłonnego sprawdzania jakości na wydruku próbnym. Nowa dwustopniowa technologia korekty pasowania przód–tył zapewnia idealne dopasowanie wydruku do strony, nawet na długich arkuszach. Opcjonalny moduł detekcji automatycznie wykrywa błędne ustawienia i poprawia je, a następnie utrzymuje do końca zadanego procesu druku, oszczędzając tym samym czas i utrzymując najwyższy poziom produktywności.

imagePRESS V1000 zawiera innowacyjny system chłodzący, który schładza papier niezwłocznie po zakończeniu procesu druku. Minimalizuje tym samym ryzyko wypaczeń lub przyklejania się kartek do siebie. Sposób prowadzenia papieru w obszarze nanoszenia obrazu, w zależności od rodzaju i wagi podłoża, zapewnia większą niż dotychczas elastyczność pracy i gwarantuje stałą prędkość druku.

Urządzenie spełnia najwyższe standardy efektywności energetycznej. Dodatkową zaletą jest redukcja pustych przebiegów i ograniczenie odpadów (np. jeśli nośnik w tacy podawczej nie zgadza się z wprowadzonymi ustawieniami druku, praca może być zatrzymana jeszcze przed zadrukiem pierwszej strony; dodatkowy moduł detekcji umożliwia dwustronny zadruk; z kolei wykorzystanie kontrolerów PRISMAsync lub EFI Fiery daje operatorowi możliwość sprawdzenia każdego szczegółu, włącznie z jakością poszczególnych obrazów, i umożliwia mu wprowadzenie zmian jeszcze przed rozpoczęciem druku).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.