Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kompaktowy stół tnący

Kompaktowy stół tnący

Stół tnący Kongsberg C20

Kongsberg Precision Cutting Systems, dostawca rozwiązań do finishingu dla branży opakowań, oznakowań i ekspozytorów, poszerzył portfolio o nowy model cyfrowego stołu tnącego – C20. Jak podaje producent, choć jest to najmniejsze (1,6 × 1,4 m) z dostępnych na rynku urządzeń tego typu, jednak oferuje wszystkie profesjonalne funkcje serii Kongsberg C, znanej z wysokiej produktywności.

Nowy stół tnący Kongsberg wykorzystuje technologię używaną w przemyśle lotniczym, która bazuje na połączeniu blatu z kompozytu aluminiowego, zębatkowego systemu napędowego i dynamicznego mapowania, co w efekcie pozwala użytkownikom na uzyskanie wysokiej dokładności i spójności cięcia. Urządzenie oferuje także wiele kombinacji narzędzi takich jak czujnik grubości materiału oraz opcjonalna kamera do rejestracji materiałów drukowanych i niezadrukowanych.

„Wiemy, że zarówno producenci przemysłowi, jak i małe punkty oferujące np. szyldy potrzebują szybkiego stołu do cięcia, ale często nie dysponują odpowiednią ilością miejsca, by wstawić klasyczny stół do cięcia. Dzięki nowemu modelowi Kongsberg C20 firmy te nie muszą już rezygnować z produkcji i jakości z powodu braku dostępnej przestrzeni. Podobnie jak w przypadku całej naszej serii C, wysokowydajne oprzyrządowanie Kongsberg zostało specjalnie opracowane w celu dalszego zwiększenia wydajności i jakości. Nasz nowy model to inwestycja, która pomoże przenieść kreatywność i możliwości produkcyjne zakładu na nowy poziom. Jesteśmy przekonani, że możliwość uzyskania optymalnej wydajności przy znacznie mniejszych rozmiarach to prawdziwy przełom na rynku szyldów i ekspozytorów” – powiedział Stuart Fox, prezes Kongsberg PCS.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.