Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Konica Minolta Accurio Label 190 w drukarni Unidruk

Konica Minolta Accurio Label 190 w drukarni Unidruk

Od lewej stoją: Artur Kruczek (Unidruk) i Jarosław Krasnodębski (Konica Minolta)

Accurio Label 190 – cyfrowa maszyna do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w trybie rolowym – została w ostatnim czasie uruchomiona w firmie Unidruk z Krakowa. Dzięki temu drukarnia, dotychczas bazująca na szeroko pojętym akcydensie, rozszerzyła portfolio usług o cyfrową produkcję etykiet.

Obecnie w ramach grupy Unidruk funkcjonuje pięć firm świadczących kompleksowe usługi poligraficzno-introligatorskie. Najstarszą z nich jest drukarnia, która działa od początku lat 90. Specjalnością firmy są zlecenia mało- i średnionakładowe z krótkim terminem realizacji. Urządzenia, jakie posiada, pozwalają na wyeliminowanie podwykonawców i pełną kontrolę jakości i terminowości wykonywanych prac.

„Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł dywersyfikacji naszej produkcji – oprócz akcydensu, w jakim się specjalizujemy, chcieliśmy zaoferować coś więcej. Przyglądając się rynkowi, będąc gościem wielu konferencji doszedłem do wniosku, że opakowania i etykiety to prężnie działający sektor, i w tym kierunku rozpocząłem moje poszukiwania. Konica Minolta otoczyła mnie profesjonalną opieką – co istotne dotyczyła ona nie tylko samego urządzenia, którym byłem zainteresowany, ale możliwościami drukowania etykiet w ogóle, informacjami na temat tego rynku. Otrzymałem też pomoc dotyczącą sprzętu do wykańczania, uszlachetniania, bo zakładałem, że nasze etykiety będą się wyróżniać, tj. będziemy oferować rynkowi naprawdę ciekawe propozycje. Rozwiązania, które wcześniej brałem pod uwagę, uwzględniały wykańczanie w linii. Ja jednak skłaniałem się ku dwóm niezależnym urządzeniom, ponieważ taki system otwierał przed nami większe możliwości. Technologię cyfrową znamy bardzo dobrze od lat, jednak drukowanie etykiet wymagało od nas specjalnego przygotowania, zdobycia wiedzy o tym rynku, o materiałach, metodach drukowania. Kompleksowa pomoc ze strony Jarosława Krasnodębskiego ostatecznie zadecydowała o moim wyborze” – mówi Artur Kruczek, właściciel Unidruku, i dodaje: „Klienci zainteresowani drukowaniem etykiet są bardzo zadowoleni z naszej nowej propozycji. Przybywa nam nowych zleceniodawców – rosnąca liczba małych firm spożywczych, kosmetycznych, piwowarskich czy winiarskich generuje potrzeby na różnorodne etykiety w niższych nakładach”.

Jarosław Krasnodębski, koordynator ds. sprzedaży rozwiązań druku przemysłowego w firmie Konica Minolta, odpowiedzialny za to wdrożenie, potwierdza: „Rynek opakowań i etykiet to prężnie rozwijający się sektor, ale i tu zachodzą pewne zmiany. Spadające nakłady, ich większa dywersyfikacja, sezonowość, personalizacja, potrzeba realizacji produktu w bardzo krótkim czasie, a także oczekiwania względem jakości i ceny – to wszystko otwiera przestrzeń dla rozwiązań produkcyjnych. To podobne zmiany, jakie jakiś czas temu zachodziły w tradycyjnym offsecie – obecnie wiele drukarń posiada maszyny cyfrowe; powstały też nowe przedsiębiorstwa, specjalizujące się w produkcji cyfrowej. To samo dzieje się obecnie we fleksografii. Unidruk to przykład drukarni, która obserwuje rynek i wyciąga odpowiednie wnioski. Najlepszym tego przykładem jest inwestycja w cyfrową maszynę Accurio Label 190”.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.