Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Konińska Drukarnia Dziełowa zwiększa konkurencyjność

Konińska Drukarnia Dziełowa zwiększa konkurencyjność

Konińska Drukarnia Dziełowa w ramach zaplanowanej serii inwestycji w obszarze introligatorni zainstalowała w ostatnim czasie linię do oprawy klejonej i szyto-klejonej Müller Martini Alegro. To już kolejna inwestycja drukarni w rozwiązanie szwajcarskiej marki – w zakładach KDD pracują także klejarka Acoro A5, zszywarki Presto i Ventura oraz linia do oprawy złożonej Diamant. Nowa maszyna, połączona ze zbieraczem ZTM i trójnożowym trymerem Solit PRO, pomoże firmie osiągnąć wymaganą wydajność nawet przy realizacji krótkich serii.

Konińska Drukarnia Dziełowa powstała w 2009 r., choć historia firmy sięga roku 1998 (na początku jej działalność skupiała się na prowadzeniu księgarni). Obecnie ta rodzinna drukarnia offsetowa zatrudnia ponad 90 osób w dwóch zakładach produkcyjnych w Koninie i Nowym Mieście Lubawskim. Przedsiębiorstwo bazuje na doświadczonej kadrze oraz stale unowocześnianym parku maszynowym. Posiada nie tylko w pełni wyposażony sektor obsługujący druk, ale także własne studio CTP i kompleksowo wyposażoną, zaawansowaną pod względem technologii produkcji introligatornię, dzięki czemu nie musi korzystać z usług podwykonawców i może w pełni kontrolować jakość i terminowość na każdym etapie pracy. Introligatornia produkuje zarówno książki w miękkiej, jak i twardej oprawie, a ofertę uzupełniają szycie zeszytowe i szycie nitką.

„Obecnie naszą działalność charakteryzują dwa trendy – z jednej strony obserwujemy powrót produkcji z Dalekiego Wschodu do Europy, z drugiej doświadczamy stale malejących nakładów. Staramy się reagować na tę sytuację dostosowując pracę każdego z działów. Stąd właśnie decyzja o zakupie kolejnej maszyny Müller Martini. Alegro wzmocni nasz dział introligatorni i zapewni nam sprawną realizację wiązania prostego. Jeden z naszych dwóch zakładów do tej pory nie miał własnej maszyny do oprawy, więc Alegro wypełni tę lukę w łańcuchu technologicznym, a jednocześnie znacznie przyspieszy produkcję” – mówi Mariusz Napierała, członek zarządu KDD. Jak dodaje, nowa maszyna, ze względu na wysoki stopień automatyzacji, umożliwi również zwiększenie konkurencyjności drukarni w produkcji krótkich serii. Oprócz wykonywania oprawy prostej, maszyna Alegro – dzięki integracji z innymi urządzeniami – może również przygotowywać bloki do złożonej oprawy twardej.

Projekt inwestycyjny jest wspierany środkami z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (OPIR), który jest finansowany z Funduszy Europejskich.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.