Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Lamart Digital mimo pandemii eksploruje nowe rynki z maszyną Teckwin

Lamart Digital mimo pandemii eksploruje nowe rynki z maszyną Teckwin

Drukarnia wielkoformatowa Lamart Digital z Łomianek dzięki zainstalowanej w pierwszej połowie ubiegłego roku 5-metrowej maszynie marki Teckwin TS5000HF LED pomimo trudnych miesięcy dynamicznie rozwija działalność i eksploruje nowe rynki.

Maszyna z portfolio Magenta Vision, pracująca w zakładzie w Łomiankach, jest wyposażona w 16 głowic Spectra StarFire o wielkości kropli 7 pl (4 głowice na kolor w CMYK), lampy LED wysokiej mocy, silnik liniowy magnetyczny oraz chłodzenie stołu roboczego; jest to również najszybszy model maszyny w wersji CMYK, który pozwala osiągnąć wysokojakościowe wydruki nawet przy prędkości 230 m2/h.

Jak podkreśla Maciej Zawadzki, właściciel firmy, inwestycja mająca na celu podniesienie możliwości produkcji wysokojakościowych wydruków, okazała się trafiona także w czasie pandemii COVID-19. „Na co dzień produkujemy wiele dużych banerów o standardowym rozmiarze, a maszyna Teckwin znacząco poprawiła cały proces – dzięki niej jesteśmy w stanie drukować, wycinać i przygotowywać materiał do zgrzewania, co skraca czas poświęcony na postprodukcję nawet o 30% i zwiększa ogólną produktywność zakładu, bez utraty jakości wydruków. Bardzo istotna jest również oferowana przez nią możliwość zadruku szerokiego spektrum podłoży, dzięki czemu nasza oferta jest znacznie bardziej zróżnicowana, a to jest jednym z powodów, dla którego zdobywamy zlecenia od klientów z rynków wcześniej dla nas niedostępnych. Udało się nam na przykład nawiązać współpracę z niemiecką firmą, która jest w zasadzie jednym z trzech największych dostawców banerów w Europie – to z kolei stanowi dla nas solidną podstawę dla bezpiecznego funkcjonowania w niezwykle trudnym czasie. Wprawdzie pandemia uniemożliwiła nam osiągnięcie planowanego tym roku rekordu wydrukowania ponad 1 mln m2, mimo tego nadchodzące miesiące zapowiadają się bardzo pracowicie” – komentuje Maciej Zawadzki.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.