Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Lasermax – do obróbki po druku cyfrowym

Lasermax – do obróbki po druku cyfrowym

Firma Lasermax Roll Systems podczas targów Print 13 w Chicago (8–12 września) zaprezentowała nowe rozwiązanie do obróbki po druku Cutter c23, nowoczesną technologię Zero Speed Splicer u40, dynamiczny perforator Tecnau TC 1550 PLUS, nowy, pracujący offline system tnąco-łączący do obróbki po offsetowym druku arkuszowym PageReady OL oraz innowacyjny system monitorujący WebVision.

Podwójnie tnące rozwiązanie Cutter c23 było częścią systemu tnącego i układającego w stosy Stack 2320, który przeznaczony jest do obróbki po druku cyfrowym i może pracować z prędkością 500 stóp na minutę; połączone w linii z modułami odwijającym Unwinder 550 i układającym w stos Stacker s20 stanowią podstawę technologii Smooth-Web (ze wszystkimi silnikami zsynchronizowanymi w całej linii obróbki po druku) oraz stwarzają różne możliwości usuwania białego papieru w kolorowym druku inkjetowym.
Dynamiczny perforator TC 1550 Plus 1 umożliwia zachowanie minimalnego powtarzalnego odstępu między przetłoczeniami poziomymi wynoszącymi od 6” do 3,5” przy prędkości 500 stóp na minutę. Urządzenie osiąga maksymalną prędkość 600 stóp/min.
Na stoisku zaprezentowano również samodzielny moduł WebVision EXspect w dodatkowej konfiguracji hardware’u i software’u. WebVision INspect oferuje alternatywną konfigurację hardware’u, która może być zainstalowana na drukarce bądź na niektórych modułach wykańczających LasermaxRoll; w ofercie występuje również kilka alternatywnych pakietów software’owych, tak że klienci mogą wybrać ten najbardziej odpowiadający ich indywidualnym potrzebom.
System do obróbki po druku PageReady OL wykorzystywany do cyfrowego druku arkuszowego łączy w jeden proces cięcie, docinanie i łączenie od jednego do ośmiu arkuszy o rozmiarze maks. 13”×19” w jeden stos. PageReady OL rozpoznaje kody 2D Datamatrix oraz barkody, co umożliwia automatyzację procesu przygotowywania i rozpoczęcia realizowania kolejnej pracy.
Zero Speed Splicer u40 prezentowany był również na stoisku firmy Ricoh; rozwiązanie to umożliwia zmianę roli bez konieczności zatrzymywania maszyny, co zwiększa produktywność i zmniejsza ilość produkowanego odpadu.
System Stack 2320 połączony był również z Océ ColorStream 3900 oraz przewijarką Rewinder 555. Na stoisku firmy Xerox LasermaxRoll Stack 2020 i Rewinder 555 połączono w linii z nowym cyfrowym systemem Impika iPrint Compact, urządzenia LasermaxRoll Unwinder i Tecnau pracowały na stoisku Bell + Howell.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zimowe wieczory sprzyjają lekturze, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą książek branżowych, które mogą Państwo nabyć za pośrednictwem naszego wydawnictwa. W naszej miniksięgarni znajdują się publikacje o charakterze podręcznikowym i poradnikowym, systematyzujące i poszerzające wiedzę – wśród nich pozycje omawiające zagadnienia dotyczące różnych technik druku: offsetowej, sitodrukowej, fleksodrukowej, a także przygotowalni, farb, introligatorni, usług Web-to-Print, zagrożeń bhp w zakładach poligraficznych i gospodarki odpadami. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się przewodnik po sztuce typografii „Lettera Magica” oraz słowniki – „Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych”, „Poligraficzny słownik terminologiczny”.
Ponadto już wkrótce dostępna będzie nowa publikacja COBRPP – „Poligrafia – sztuka, techniki, technologie”, omawiająca techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. Układ zawartych w książce treści odpowiada sekwencji następujących po sobie procesów prowadzących do powstania gotowych produktów poligraficznych, dzięki czemu wydawnictwo to może pełnić rolę tak podręcznika dla uczniów i studentów, jak i poradnika dla pracowników drukarń, wydawnictw i studiów graficznych.
Zapraszamy do sklepu „Świata DRUKU”!

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.