Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Laserowe kodowanie folii kompostowalnych

Laserowe kodowanie folii kompostowalnych

Firma Futamura poinformowała, że jej folie z seria NatureFlex, wytwarzane z surowców odnawialnych (celulozy), nadających się do kompostowania, mogą być teraz kodowane laserowo, co umożliwia dodatkową komunikację z konsumentem bez konieczności stosowania tradycyjnego druku. Osiągnięto to dzięki współpracy z firmą Domino Printing Sciences.

Folie NatureFlex, dostępne na rynku w 2002 r., są stosowane w ponad 100 krajach na całym świecie do produkcji opakowań na różnorodne produkty codziennego użytku – od świeżej żywności, przez herbatę, kawę i słodycze, po środki higieny osobistej. Materiały te spełniają wszystkie światowe normy dotyczące kompostowania przemysłowego, w tym BS EN13432, a także mają certyfikat dopuszczający je do kompostowania w warunkach przydomowych. Dzięki temu opakowania produkowane z ich udziałem mają wysokie walory prośrodowiskowe.

Właściciele marek informują konsumentów o certyfikatach i możliwości utylizacji opakowań, umieszczając na nich znaki, daty i dodatkowe kody – najczęściej poprzez klasyczny nadruk; jednak część marek woli umieszczać komunikaty na folii inną metodą. Skuteczna okazała się technologia firmy Domino, która pozwala umieszczać na kompostowalnych foliach Futamura wyraźne białe oznaczenia (np. daty przydatności do spożycia i kody partii, a także bardziej złożone wzory, w tym grafiki i skanowalne kody 2D) dzięki technologii kodowania laserowego dostępnej w urządzeniach DI20i.

Futamura Chemicals Company Limited jest znaczącym globalnym producentem folii z tworzyw sztucznych i celulozy (pod markami NatureFlex i Cellophane). Po przejęciu działu celulozowego Innovia Films, firma Futamura zyskała globalny zasięg, a jej zakłady produkcyjne znajdują się w Wielkiej Brytanii, USA i Japonii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.