Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Linia do produkcji termicznych materiałów etykietowych bez podkładu
Anna Dudkiewicz
19.01.2021 16:11
Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.
Bezpośrednie etykietowanie termiczne bez podkładu jest opłacalną i przyjazną środowisku alternatywą dla tradycyjnych materiałów etykietowych. Kierując się trendami w zakresie zrównoważonego rozwoju i potrzebą zwiększonej wydajności, technologia linerless szybko zyskała popularność. Rynek materiałów bezpodkładowych do zadruku termicznego, wzmocniony rosnącym popytem na zastosowania końcowe, takie jak np. etykietowanie artykułów spożywczych, etykietowanie w restauracjach szybkiej obsługi czy w logistyce, odnotował około 15-proc. wzrost rok do roku.
„Inwestycja ta jest naturalną kontynuacją rozwoju naszych innowacyjnych produktów i technologii oraz odpowiedzią na potrzeby rynku. Korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności są znaczące, ponieważ produkty bez podkładu zapewniają 40-proc. redukcję zużycia materiału. Dzięki temu nasi użytkownicy końcowi mogą zmniejszyć swój ślad węglowy i osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju” – mówi Antti Jääskeläinen, wiceprezes wykonawczy UPM Raflatac.
Firma UPM Raflatac podkreśla, że dzięki autorskiej technologii jest teraz gotowa do zwiększenia swojej produkcji materiałów termicznych bez podkładu i pełnego wykorzystania możliwości DT linerless wraz z drukarniami, producentami oryginalnego sprzętu (OEM) oraz użytkownikami końcowymi.
Produkcja materiałów etykietowych firmy UPM Raflatac w Polsce rozpoczęła się w 2008 r. w fabryce w Biskupicach Podgórnych, a następnie w pobliskiej fabryce UPM Raflatac w Nowej Wsi Wrocławskiej w 2012 r. Obie te fabryki zlokalizowane są w południowej Polsce i zatrudniają obecnie ponad 700 osób, stanowiąc znaczące centrum produkcji materiałów etykietowych firmy UPM Raflatac.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.
Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.