Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Linia do produkcji termicznych materiałów etykietowych bez podkładu

Linia do produkcji termicznych materiałów etykietowych bez podkładu

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Bezpośrednie etykietowanie termiczne bez podkładu jest opłacalną i przyjazną środowisku alternatywą dla tradycyjnych materiałów etykietowych. Kierując się trendami w zakresie zrównoważonego rozwoju i potrzebą zwiększonej wydajności, technologia linerless szybko zyskała popularność. Rynek materiałów bezpodkładowych do zadruku termicznego, wzmocniony rosnącym popytem na zastosowania końcowe, takie jak np. etykietowanie artykułów spożywczych, etykietowanie w restauracjach szybkiej obsługi czy w logistyce, odnotował około 15-proc. wzrost rok do roku.

„Inwestycja ta jest naturalną kontynuacją rozwoju naszych innowacyjnych produktów i technologii oraz odpowiedzią na potrzeby rynku. Korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności są znaczące, ponieważ produkty bez podkładu zapewniają 40-proc. redukcję zużycia materiału. Dzięki temu nasi użytkownicy końcowi mogą zmniejszyć swój ślad węglowy i osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju” – mówi Antti Jääskeläinen, wiceprezes wykonawczy UPM Raflatac.

Firma UPM Raflatac podkreśla, że dzięki autorskiej technologii jest teraz gotowa do zwiększenia swojej produkcji materiałów termicznych bez podkładu i pełnego wykorzystania możliwości DT linerless wraz z drukarniami, producentami oryginalnego sprzętu (OEM) oraz użytkownikami końcowymi.

Produkcja materiałów etykietowych firmy UPM Raflatac w Polsce rozpoczęła się w 2008 r. w fabryce w Biskupicach Podgórnych, a następnie w pobliskiej fabryce UPM Raflatac w Nowej Wsi Wrocławskiej w 2012 r. Obie te fabryki zlokalizowane są w południowej Polsce i zatrudniają obecnie ponad 700 osób, stanowiąc znaczące centrum produkcji materiałów etykietowych firmy UPM Raflatac.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (2 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.