Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Londyńskie metro zaopatrzone w znaki bezpieczeństwa

Londyńskie metro zaopatrzone w znaki bezpieczeństwa

Specjalizująca się w produkcji oznakowania londyńska firma FD Signs dostarczyła sieci transportu miejskiego w Londynie niemal 100 tys. grafik podłogowych ułatwiających zachowanie bezpiecznych odległości między pasażerami. Realizacja tak dużego zlecenia była możliwa dzięki dwóm maszynom typu roll-to-roll, w tym modelu Fujifilm Acuity LED 1600.

„Wykonujemy zlecenia dla TFL (Transport for London) dość regularnie, jednak nigdy nie robiliśmy dla nich niczego na tak dużą skalę. Bardzo nas ucieszyła ta możliwość i wszyscy nasi dostawcy dołożyli wszelkich starań, abyśmy mieli wszystko, co potrzebne, by praca zakończyła się sukcesem i w oznaczonym czasie” – mówi Fintan Delaney, założyciel i dyrektor FD Signs, i dodaje: „Druk na folii winylowej Polar Grip dostarczonej przez firmę Drytac został wykonany m.in. przy użyciu maszyny Acuity LED 1600. Ponieważ w czasie realizacji zlecenia nasze zapotrzebowanie na atrament i nośniki gwałtownie wzrosło, byliśmy pod naprawdę dużym wrażeniem, że pomimo problemów logistycznych wynikających z obostrzeń związanych z epidemią, nasi dostawcy zdołali dostarczyć nam wszystkie potrzebne komponenty. Aby dotrzymać umówionego terminu, firma Fujifilm wysyłała atrament bezpośrednio do nas”.

Firma FD Signs zatrudnia pięć osób i pracuje w systemie jednozmianowym. W czasie pracy nad grafikami dla sieci transportu zespół dokonał ogromnego wysiłku – przez dziesięć kolejnych dni wszyscy pracowali po 18 godzin, dodatkowo każdej nocy jeden operator przychodził do zakładu, by wymienić role w drukarkach (aby zachować ciągłość produkcji). Każdego dnia dostarczano do TFL po 6 tys. grafik, które następnie były instalowane na stacjach londyńskiego metra w czasie nocnych przerw przez 30 zespołów montażowych. Oprócz tego w tym samym czasie powstawały podobne grafiki dla innych części sieci transportu miejskiego w Londynie, takich jak tramwaje Croydon Tramlink i koleje Network Rail. Jak podkreśla właściciel drukarni, tak intensywny (i bezawaryjny) tryb pracy był możliwy m.in. dzięki maszynie hybrydowej Acuity LED 1600. Choć w FD Signs pracuje od niemal dwóch lat, przy tym zleceniu firma po raz pierwszy wykorzystała jej funkcję druku z roli. „Ponieważ mamy inną maszynę typu roll-to-rol, Acuity kupiliśmy głównie z myślą o druku na sztywnym podłożu. Byliśmy pod dużym wrażeniem jej jakości i niezawodności – nigdy nie mieliśmy od klientów żadnych reklamacji dotyczących znaków wydrukowanych przy jej użyciu. Jednak dopiero teraz użyliśmy jej funkcji druku rolowego w dużym zleceniu. Choć działa nieco wolniej, niż nasza druga maszyna, jednak jakość druku jest zauważalnie lepsza, a atrament trwalszy. Sama maszyna jest też porządnie wykonana i okazała się niezawodna – używaliśmy jej bardzo intensywnie 24 godziny na dobę przez dziesięć dni z rzędu i spisała się znakomicie. Dziś, wiedząc jak dobrze radzi sobie ze sztywnymi i elastycznymi podłożami, zastanawiam się, czy nie lepiej było zainwestować tylko w rozwiązanie Fujifilm. Tymczasem wykonujemy na niej podobne zlecenia dla dużych sieci handlowych i marek, dostarczamy też oznakowanie pomagające ludziom zachować bezpieczną odległość małym lokalnym firmom i służbie zdrowia. Spodziewamy się sporego zainteresowania taką usługą w nadchodzących tygodniach i miesiącach” – mówi Fintan Delaney.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.