Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Łotewska drukarnia z systemem XMF Remote

Łotewska drukarnia z systemem XMF Remote

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Działająca od ponad 20 lat firma Poligrāfijas, mająca swoją siedzibę w Rydze, oferuje szereg usług poligraficznych, w tym druk czasopism, gazet, katalogów i materiałów reklamowych dla klientów z Łotwy i jedenastu innych europejskich krajów. Mūkusala w 2019 r. osiągnęła obroty na poziomie 17,2 mln euro i zamierza kontynuować swoją ekspansję. Dysponuje nowoczesnymi technologiami, wysoko wykwalifikowanym personelem i wieloletnimi relacjami z gronem zaufanych dostawców. Jednym z nich jest Fujifilm, który za pośrednictwem lokalnego dystrybutora KTA Graphic Systems świadczy ryskiej firmie usługę XMF Remote.

„Szczycimy się tym, że jesteśmy postępowi w dziedzinie technologii i ochrony środowiska, oferując najwyższej jakości usługi druku. Prowadząc działalność, stawiamy na zadowolenie klientów i etykę – staramy się zapewnić wysoką jakość, pozostając jednocześnie firmą przyjazną dla środowiska. Warunkiem naszego rozwoju jest pomyślna współpraca. To samo dotyczy stosowanej technologii: wszystko musi sprawnie współdziałać” – mówi Visvaldis Trokša, prezes firmy Mūkusala.

Prepress odgrywa kluczową rolę w pracy maszyn cyfrowych i offsetowych, maszyn do oprawy i zszywania zeszytowego oraz innych urządzeń do wykańczania, które pomagają dostarczać tak szeroką gamę produktów, jak w przypadku łotewskiej drukarni. System XMF Remote firmy Fujifilm, który za pośrednictwem przeglądarki internetowej oferuje zaawansowane narzędzia do składania zleceń i kontroli online, pomógł firmie znacząco zwiększyć wartość jej oferty. „Wiedząc, jak pracują nasi klienci, system taki jak XMF Remote ma dla nas kluczowe znaczenie, bowiem pozwala on nam dostarczać najlepszej jakości produkty w jak najkrótszym czasie” – mówi Trokša i dodaje: „System jest prosty w obsłudze zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów; jest przyjazny dla użytkownika, umożliwia dokładną korektę ekranową pokazując, jak zadanie będzie wyglądać po wydrukowaniu, a nanoszenie poprawek online przyspiesza i ułatwia zarządzanie zmianami. Nasi klienci bardzo to cenią, zwłaszcza teraz, gdy praca zdalna jest warunkiem funkcjonowania wielu firm, spokojnie mogą powierzyć nam realizację swoich zleceń. Pracownikom także podoba się ten proces – cała praca trafia w jedno miejsce, umożliwiając szybką korektę i realizację niezależnie od pory dnia. Nasz kierownik prepress w zasadzie pracuje obecnie z domu, ale z łatwością może kontaktować się z klientami i prezentować im zadania za pośrednictwem systemu XMF Remote. Klienci mogą przesyłać zlecenia przez naszą stronę internetową, a dzięki oprogramowaniu prepress firmy Fujifilm od razu możemy określić dalsze kroki. Bardzo nam zależało na utrzymaniu spójności produkcji. Bez tego nie wyobrażam sobie, jak poradzilibyśmy sobie z taką ilością zleceń z całej Europy”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.