Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / LumiLiner – nowy, wytrzymały papier pokryciowy dla producentów pudełek i opakowań

LumiLiner – nowy, wytrzymały papier pokryciowy dla producentów pudełek i opakowań

Koncern Stora Enso wprowadził do swojej oferty nowy rodzaj papieru pokryciowego, stworzony przy ścisłej współpracy z firmami specjalizującymi się w wytwarzaniu i przetwórstwie pudełek i opakowań z tektury falistej. LumiLiner charakteryzuje się gramaturą 90 g/m2 i łączy w sobie miękkość typową dla papierów niskogramaturowych z pulchnością i odpornością na rozdarcia, jakie cechują papiery o wyższych gramaturach.

LumiLiner to biały, jednostronnie powlekany papier, produkowany w zakładach Stora Enso w niemieckim Uetersen. Odznacza się wyjątkową płaskością, gładkością i zrównoważonym przyjmowaniem farb. Ta ostatnia cecha sprawia, że można na niego nanosić wysublimowane grafiki, często stosowane w zadruku tektury falistej realizowanym w technikach offsetowej czy fleksograficznej. LumiLiner sprawdza się także przy wstępnym zadrukowywaniu tektur falistych w obu powyższych technikach. Papier ten cechuje ponadto wysoka nieprzezroczystość, nie zawiera on żadnych optycznych wybielaczy i spełnia wszelkie wymogi niezbędne dla produkcji opakowań do żywności.
Jedną ze specjalnych cech papieru LumiLiner jest jego spodnia powierzchnia, przystosowana do wydajnej aplikacji klejów i zapewniająca szybkie ich schnięcie, co znacznie usprawnia proces automatycznej laminacji. Jednocześnie chroni on przed wnikaniem kleju w podłoże, gwarantując odpowiednią płaskość finalnego wyrobu.
LumiLiner jest dostępny zarówno w zwojach (o szerokości powszechnie stosowanej w branży przetwórstwa i obróbki opakowań), jak i w arkuszach. Jego bezpłatne próbki można otrzymać wysyłając zgłoszenie pod adresem specialtypapers@storaenso.com

Fot. Ostatni trend w produkcji opakowań: wykonane z mikrofali pudełko typu „clamshell” laminowane z wykorzystaniem papieru LumiLiner i zadrukowane z najwyższą jakością

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.