Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Mal-Pol zwiększa zdolności produkcyjne

Mal-Pol zwiększa zdolności produkcyjne

Drukarnia Mal-Pol realizuje poważny plan modernizacji parku maszynowego, u podstaw którego leży potrzeba utrzymania silnej pozycji na rynku etykiet oraz zapewnienie wartości dodanej zleceniodawcom. W ostatnim czasie w zakładzie w Olesinie niedaleko Warszawy pracę rozpoczęły trzy wysoko zautomatyzowane maszyny fleksograficzne BOBST Master M5X 430, dzięki czemu firma zwiększyła wydajność o 10%. Tym samym Mal-Pol posiada już cztery takie systemy – pierwszy zainstalowano w 2018 r. (wówczas zastąpił on zestaw starszych maszyn BOBST, pracujących w zakładzie od 2000 r.). Wszystkie dostarczyła firma Rotary.

Istniejąca od ponad 20 lat firma Mal-Pol to jedna z największych polskich drukarń etykietowych. Specjalizuje się w druku wąskowstęgowym na różnych podłożach, w technologii fleksograficznej i cyfrowej. Dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym oraz profesjonalnym studiem graficznym, własną przygotowalnią i systemem proofingu cyfrowego. Do grona klientów przedsiębiorstwa należą firmy (w tym duże, znane marki) działające w branży spożywczej, kosmetycznej, chemicznej i gospodarstwa domowego. Mal-Pol zatrudnia 130 osób i ma roczny obrót na poziomie ok. 85 mln zł.

„Najważniejszym wyzwaniem w dzisiejszych czasach jest utrzymanie pozycji lidera w branży i dalszy rozwój firmy poprzez ciągłe zwiększanie naszych możliwości w zakresie drukowania i przetwarzania – mówi Adam Malesa, założyciel i właściciel firmy Mal-Pol. – Bycie na bieżąco z nowymi technologiami oznacza, że możemy szybko reagować na nowe trendy na rynku i zaspokajać potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Maszyny BOBST odgrywają istotną rolę w tym modelu biznesowym. Na co dzień musimy jednak mierzyć się z wieloma trudnościami, jak spadające nakłady i wymagane niższe ceny przy krótszych terminach realizacji i przy jednoczesnym wymogu najwyższej jakości druku. Radzimy sobie z tymi wyzwaniami, wdrażając większą automatyzację i cyfryzację w przepływie pracy. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy o zakupie kolejnych maszyn BOBSTA – dzięki ich wysokiej wydajności i szerszej wstędze przyspieszyliśmy produkcję działającą w trybie 24/7. Doceniamy także kompaktowe rozmiary tych urządzeń, łatwość obsługi i bardzo szybkie przezbrajanie. Chcę też podkreślić długoletnią owocną współpracę z firmą Rotary – nasz sukces nie byłby możliwy bez ich doradztwa technicznego i wsparcia”.

Maszyna fleksograficzna Master M5 oferuje prędkość druku do 200 m/min. Obsługuje szeroką gamę podłoży (m.in. papier, także błyszczący, folie PET, BOPP i PVC, laminaty). Maszyna jest standardowo wyposażona w automatyczny system preregistra, automatyczną kontrolę pasowania, system szynowy na akcesoria, laminator i moduł do złocenia na zimno. Oferuje także zaawansowane technologie cyfrowe – m.in. DigiFlexo i oneECG.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.