Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Mark Andy Digital Series w drukarni MD Labels

Mark Andy Digital Series w drukarni MD Labels

Fot. Od lewej: Dominik Głowacki, Marcin Jasiński (współwłaściciele MD Labels)

Hybrydowa maszyna cyfrowa Mark Andy Digital Series, działająca w firmie MD Labels z Kalisza, to jedno z pierwszych urządzeń tego modelu w naszym kraju i jednocześnie jedno z kilku działających w Europie. Dzięki niej drukarnia odnotowuje obecnie znaczący wzrost liczby klientów i zleceń, co przekłada się na intensywny rozwój tej młodej firmy i jej optymistyczne plany na przyszłość.

Firma MD Labels powstała w 2016 roku. Rozpoczęła swoją działalność od konfekcjonowania białych etykiet, jednak wkrótce jej park sprzętowy powiększył się o maszynę do drukowania kolorowych etykiet w technice fleksograficznej. „Niemal od początku istnienia naszej firmy – mówi Marcin Jasiński, współwłaściciel drukarni – przyglądaliśmy się też drukowaniu etykiet w technologii cyfrowej. Nie sądziliśmy jednak, że pojawi się ona w naszej drukarni tak szybko. Uważna obserwacja rynku i wsłuchiwanie się w potrzeby odbiorców spowodowały, że zaczęliśmy intensywnie rozważać tego typu inwestycję. Spadające nakłady, potrzeba produkcji różnorodnych wersji jednej etykiety przy zachowaniu wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny, to obecnie jedne z najważniejszych potrzeb i oczekiwań klientów”.

Początkowo właściciele firmy rozważali zakup maszyny Digital One. Ostatecznie, po rozmowach i testach obu urządzeń w centrum pokazowym Mark Andy w Warszawie, ich wybór padł na maszynę Digital Series. Urządzenie uwzględnia rozwiązania bazujące na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej. To tzw. hybrydowa platforma druku, w ramach której zintegrowano moduły drukujące w technice inkjet UV, zespoły fleksograficzne i systemy odpowiedzialne za transport podłoża z roli z dodatkowymi urządzeniami do uszlachetniania i przetwarzania. Marcin Jasiński podkreśla, że podczas testów pozytywnym zaskoczeniem była bardzo wysoka jakość aplikacji koloru białego, jaką oferuje urządzenie. „Digital Series – kontynuuje – przyniosła nam lawinowy wręcz wzrost zleceń. Tym, co wyróżnia druk cyfrowy na tle tradycyjnej techniki fleksograficznej, jest możliwość wydrukowania kilkunastu wzorów etykiet w jednym przebiegu. To oszczędność czasu, energii i pracy ludzi. Maszynę możemy w pełni skonfigurować i dopasować do swoich potrzeb, a co więcej – możemy ją rozbudowywać wraz z rozwojem potrzeb drukarni. To dla nas bardzo ważne, ponieważ już myślimy o rozbudowie i wyposażeniu naszej maszyny o kolejne moduły pozwalające na produkcję etykiet typu peel-off”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu