Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Mark Andy Digital Series w drukarni MD Labels

Mark Andy Digital Series w drukarni MD Labels

Fot. Od lewej: Dominik Głowacki, Marcin Jasiński (współwłaściciele MD Labels)

Hybrydowa maszyna cyfrowa Mark Andy Digital Series, działająca w firmie MD Labels z Kalisza, to jedno z pierwszych urządzeń tego modelu w naszym kraju i jednocześnie jedno z kilku działających w Europie. Dzięki niej drukarnia odnotowuje obecnie znaczący wzrost liczby klientów i zleceń, co przekłada się na intensywny rozwój tej młodej firmy i jej optymistyczne plany na przyszłość.

Firma MD Labels powstała w 2016 roku. Rozpoczęła swoją działalność od konfekcjonowania białych etykiet, jednak wkrótce jej park sprzętowy powiększył się o maszynę do drukowania kolorowych etykiet w technice fleksograficznej. „Niemal od początku istnienia naszej firmy – mówi Marcin Jasiński, współwłaściciel drukarni – przyglądaliśmy się też drukowaniu etykiet w technologii cyfrowej. Nie sądziliśmy jednak, że pojawi się ona w naszej drukarni tak szybko. Uważna obserwacja rynku i wsłuchiwanie się w potrzeby odbiorców spowodowały, że zaczęliśmy intensywnie rozważać tego typu inwestycję. Spadające nakłady, potrzeba produkcji różnorodnych wersji jednej etykiety przy zachowaniu wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny, to obecnie jedne z najważniejszych potrzeb i oczekiwań klientów”.

Początkowo właściciele firmy rozważali zakup maszyny Digital One. Ostatecznie, po rozmowach i testach obu urządzeń w centrum pokazowym Mark Andy w Warszawie, ich wybór padł na maszynę Digital Series. Urządzenie uwzględnia rozwiązania bazujące na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej. To tzw. hybrydowa platforma druku, w ramach której zintegrowano moduły drukujące w technice inkjet UV, zespoły fleksograficzne i systemy odpowiedzialne za transport podłoża z roli z dodatkowymi urządzeniami do uszlachetniania i przetwarzania. Marcin Jasiński podkreśla, że podczas testów pozytywnym zaskoczeniem była bardzo wysoka jakość aplikacji koloru białego, jaką oferuje urządzenie. „Digital Series – kontynuuje – przyniosła nam lawinowy wręcz wzrost zleceń. Tym, co wyróżnia druk cyfrowy na tle tradycyjnej techniki fleksograficznej, jest możliwość wydrukowania kilkunastu wzorów etykiet w jednym przebiegu. To oszczędność czasu, energii i pracy ludzi. Maszynę możemy w pełni skonfigurować i dopasować do swoich potrzeb, a co więcej – możemy ją rozbudowywać wraz z rozwojem potrzeb drukarni. To dla nas bardzo ważne, ponieważ już myślimy o rozbudowie i wyposażeniu naszej maszyny o kolejne moduły pozwalające na produkcję etykiet typu peel-off”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu