Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Maszyna Komori w Częstochowskich Zakładach Graficznych

Maszyna Komori w Częstochowskich Zakładach Graficznych

Przy nowej maszynie Komori stoją od lewej: Stefan Piotrowski (Reprograf) i Jerzy Łodziński (Częstochowskie Zakłady Graficzne)

We wrześniu ub.r. w Częstochowskich Zakładach Graficznych rozpoczęła pracę nowa, pięciozespołowa, półformatowa maszyna offsetowa Komori Lithrone GL-429+C, wyposażona w opcję lakierowania dyspersyjnego i personalizacji w technice inkjet. Zastąpiła ona urządzenie tej samej marki, które pracowało tu przez ostatnich kilka lat. Była zarazem kolejną inwestycją drukarni, obchodzącej w ubiegłym roku 120-lecie istnienia, w rozwiązanie z oferty firmy Reprograf.

Maszyna została częściowo sfinansowana w ramach projektu unijnego „Wdrożenie nowej technologii zabezpieczania dokumentów przed fałszowaniem i sprawdzenie ich autentyczności”. Jak zapewnia Jerzy Łodziński, prezes CzZG, prawnuk założyciela drukarni i jej większościowy udziałowiec, inwestycja w nową maszynę Komori została zrealizowana głównie z myślą o drukowaniu w niej produktów typu security printing oraz wysokiej jakości materiałów komercyjnych: „Jesteśmy jedną z nielicznych w naszym kraju drukarń, specjalizujących się w produktach uwzględniających różne formy zabezpieczeń – mówi. – Pojawiły się one u nas już w na początku lat 70. ubiegłego stulecia. Nasza oferta w tym zakresie jest bardzo szeroka i stale rozbudowywana”. Obecnie obejmuje ona m.in.: bilety, kupony, dyplomy i świadectwa, czeki i obligacje, certyfikaty, etykiety zabezpieczone oraz rolki do automatów biletowych i kas fiskalnych. Stosowanych jest wiele rodzajów zabezpieczeń, jak numeracja, kody kreskowe, gilosz i mikrodruk, znaki wodne i wtrącenia widzialne w świetle UV, hologramy, druk farbami specjalnymi, zabezpieczenia chemiczne, irys druk czy personalizacja. Firma oferuje ponadto kompleksową obsługą zlecenia, w tym wysyłkę korespondencji masowej i tzw. fullfilment.

„Zakup nowej maszyny Komori znacząco zwiększył nasz potencjał w zakresie produkcji realizowanej w offsecie arkuszowym – podkreśla Jerzy Łodziński. – Zwłaszcza, że w porównaniu z wcześniej użytkowanym modelem oferuje ona szereg innowacyjnych funkcji. Dla nas ważna jest też możliwość lakierowania dyspersyjnego w trybie in-line. Niemal wszystkie realizowane w niej prace to zamówienia o bardzo wysokiej jakości, więc poprawa finalnego wyglądu zlecenia czy zwiększenie jego odporności mechanicznej są dla nas bardzo istotne. Trafiają do niej m.in. wszystkie druki typu security printing, ze zmiennymi danymi oraz te wymagające ścisłego zarachowania, bowiem maszyna – poza głowicą inkjetową – ma też wbudowaną liczarkę”. Inne rozwiązania usprawniające pracę maszyny Lithrone GL-429+C to m.in. nowej generacji samonakładak, nowy, szybszy system przezbrajania KHS-AI, ponadto udoskonalony system nawilżania Komorimatic oraz systemy monitorowania zużywanej energii i redukcji makulatury.

„Dzięki nowej maszynie możemy zaoferować naszym obecnym i potencjalnym klientom rozwiązania w zakresie ochrony marki, zabezpieczające produkty przed fałszerstwami i umożliwiające ich śledzenie w całym łańcuchu dostaw. To bardzo atrakcyjna opcja, biorąc pod uwagę globalną skalę podróbek trafiających na rynek. Nasze bogate doświadczenia i wyposażenie technologiczne pozwalają na wykonanie zleceń, jakich inne drukarnie nie są w stanie zaimplementować: różnego rodzaju znaków wodnych, hologramów czy giloszy, które z jednej strony stanowią zabezpieczenie przed podrobieniem, z drugiej – pozwalają wyróżnić bądź oznakować dany egzemplarz produktu. Dysponujemy też specjalistycznym oprogramowaniem, pozwalającym na przetwarzanie i wzbogacanie plików przekazywanych przez klientów. Jakość reprodukcji również jest w tym wszystkim bardzo ważna, a tej nie osiągnęlibyśmy bez odpowiedniego parku sprzętowego, którego istotną część stanowią maszyny Komori” – mówi Jerzy Łodziński.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.