Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Materiały do grafik podłogowych bez PVC

Materiały do grafik podłogowych bez PVC

Firma Drytac poszerzyła swoją ofertę o dwa nośniki grafiki podłogowej – Polar Floor PET 170 oraz SpotOn SynTac Floor i Interlam EcoTex. Jak podaje producent, nowe produkty nie zawierają PVC i mają zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rynku na antypoślizgowe i łatwe do aplikacji rozwiązania tego typu.

Drytac Polar Floor PET 170 należy do popularnej serii Polar i spełnia podstawowe wymagania przeciwpoślizgowe, nie wymagając przy tym laminowania. Jak podaje producent, folia w nowej wersji bez PVC może być bezpiecznie używana jako element kampanii reklamowych z wykorzystaniem grafiki podłogowej stosowanej w obszarach o dużym natężeniu ruchu – poświadczają to norma antypoślizgowości DIN 51130 oraz certyfikat poślizgu US ANSI A137.1. Dodatkowo produkt ten jest odporny na zarysowania i rozdarcia w przypadku krótkotrwałych zastosowań wewnętrznych, a nadrukowane kolory pozostają widoczne i żywe. Biała, odporna na atrament folia ma teksturowane, matowe wykończenie, dzięki czemu może być używana do aplikacji ogłoszeń kierunkowych, promocji detalicznych, reklam POS i naklejek. Zachowuje przy tym trwałość przez sześć miesięcy użytkowania i umożliwia łatwe nakładanie, przesuwanie i usuwanie grafiki. Folia ma grubość 170 μ i jest dostępna w szerokości do 1524 mm

Drugą nowością w ofercie jest SpotOn SynTac Floor – matowa, biała, samoprzylepna folia do zadruku, która nadaje grafice podłogowej wykończenie o strukturze kamienia i także nie zawiera PVC. Dzięki klejowi punktowemu SpotOn Drytac folię tę można łatwo nakładać (i usuwać) na gładkie powierzchnie podłogowe, w tym płytki ceramiczne, drewno i beton. W połączeniu z folią laminującą Interlam EcoTex stanowi bezpieczny wybór dla krótkoterminowych zastosowań grafik podłogowych. Interlam EcoTex został przetestowany zgodnie z normami DIN 51130 i uzyskał ocenę antypoślizgowości R10. Obydwa produkty mają grubość 240 μ i są dostępne w rolkach o szerokości do 1016 mm.

„Grafika podłogowa odgrywa wiele ról w różnych środowiskach, ale priorytetem jest bezpieczeństwo jej używania w miejscach publicznych. Polar Floor PET 170 został zaprojektowany w wersji antypoślizgowej, ponadto jest odporny na zarysowania i nie wymaga laminowania, a to znacznie przyspiesza jego montaż. Rozwiązania SpotOn SynTac Floor i Interlam EcoTex to produkty przyjazne dla środowiska i stworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie dają też możliwość kreowania efektownej, a zarazem bezpiecznej grafiki podłogowej” – mówi Shaun Holdom, Global Product Manager w firmie Drytac.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.