Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Mimaki podczas targów PSI i Viscom 2019

Mimaki podczas targów PSI i Viscom 2019

Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów do cięcia, prezentuje portfolio swoich produktów podczas trwających właśnie w Messe Düsseldorf targów viscom oraz równolegle odbywających się Europejskich Targów Przemysłu Artykułów Reklamowych – PSI (8–10 stycznia 2019 br.).

W przestrzeni targów PSI firma Mimaki pokazuje trzy z jej drukarek cyfrowych zaprojektowanych specjalnie na potrzeby rynku produktów promocyjnych (dzięki wałkom obrotowym mogą bezpośrednio drukować na przedmiotach o cylindrycznym kształcie). Są to płaskie drukarki UV: modele UJF-3042 MkII (pokazywana wraz z opcją Kebab plus biały atrament), UJF-6042 MkII (drukująca na produktach o grubości do 153 mm, pokazywana wraz z opcją Jonizator plus biały atrament, umożliwiająca zadruk na matowym czarnym papierze) oraz Mimaki UJF-7151plus (małoformatowa przemysłowa drukarka atramentowa UV typu flatbed).

Na stoisku targów viscom Mimaki prezentuje „na żywo” swoje rozwiązania do druku przeznaczone dla firm działających w różnych sektorach. Są to m.in. plotery drukująco-tnące UCJV300-75 i UCJV300-160, oferujące możliwość druku czterowarstwowego (np. kolor – czarny – biały – kolor), co pozwala na tworzenie grafik do zastosowań z podświetleniem. Zintegrowana funkcja cięcia umożliwia wielkoseryjną produkcję etykiet, naklejek, wyklejek wystawowych, grafik podłogowych, sklepowych materiałów reklamowych, oznakowań pojazdów, opakowań, prototypów itp. na jednym urządzeniu. Biały atrament o podwyższonej nieprzezroczystości pozwala w jednym przebiegu tworzyć grafiki po obu stronach podłoża, np. na szybie lub pleksi. Pokazywana jest także sublimacyjna drukarka termotransferowa do druku na tkaninach – TS55-1800. Jednym z głównych elementów tego modelu jest opcjonalny moduł Mini Jumbo Roll, który może w sposób ciągły podawać do drukarki 2500 mb papieru termotransferowego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu