Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Mimaki poszerza portfolio

Mimaki poszerza portfolio

Ploter tnący Mimaki serii CG-AR

Firma Mimaki Europe wprowadza na rynek wielkoformatowe drukarki atramentowe z serii 330, do której należą urządzenia JV330-160, CJV330-160 i TS330-1600, a także nową podstawową serię ploterów tnących CG-AR. Nowości te stanowią odpowiedź producenta na zapotrzebowanie rynku znaków graficznych i tekstyliów na przystępne cenowo technologie średniej i wysokiej klasy.

Premiera urządzeń z serii 330 miała miejsce podczas Ogólnoświatowych Dni Innowacji (2–4 marca br.). Jak podaje Mimaki, ekosolwentowe drukarki atramentowe dla segmentu znaków graficznych – JV330-160 (tylko druk) i CJV330-160 (zintegrowany druk i cięcie) – dostarczają wysoki standard kolorów wymagany do wewnętrznych i zewnętrznych znaków graficznych za sprawą nowego profilu wejściowego „Deep Color Natural”, oferując żywe, jednolite kolory, naturalne odcienie skóry oraz głębokie czerwienie i neutralne szarości. W trybie standardowym przy użyciu 4 kolorów modele te oferują prędkość druku rzędu 21 m2/godz. Na wysoką wydajność ma wpływ wiele funkcji: wbudowane mechanizmy czyszczące; funkcje monitorowania; nowo zaprojektowany system odwijania, który pozwala załadować jednocześnie trzy rolki nośnika; „bobiniarka XY” –precyzyjna technologia cięcia, która zapewnia cięcie podawanych na linii arkuszy w osi X i Y.

Mimaki TS330-1600

Nowa atramentowa drukarka sublimacyjna dla branży tekstylnej to model TS330-1600 potrafi drukować z prędkością 69 m2/godz. w trybie roboczym, używając 4-kolorowego zestawu atramentów, oraz 135 m2/godz. w trybie najszybszym. Jest też wyposażona w nowe funkcje poprawiające stabilność działania: ulepszony mechanizm czyszczący; system uzupełniania atramentu o pojemności 10 kg (obniża koszt cm3 w porównaniu ze standardowym opakowaniem o pojemności 2 l i umożliwia dłuższe ciągłe drukowanie); możliwość dodania rolki minijumbo; ulepszony system nawijania z dwoma silnikami po obu stronach drukarki (rozkłada obciążenie i zwiększa siłę nawijania, umożliwiając stabilne nawijanie zadrukowanego papieru nawet w przypadku większych nakładów); oprogramowanie RIP TxLink4 firmy Mimaki przeznaczone dla rynku tekstyliów.

Wszystkie produkty serii są wyposażone w technologię MWDT (Mimaki Weaving Dot Technology – zmienia kolejność umieszczania kropel atramentu odpowiednio do warunków druku, zapobiegając powstawaniu smug lub nierównomiernego druku z powodu problemów z głowicą drukującą lub wyrównaniem) oraz MRA (Mimaki Remote Access – ułatwia obsługę, umożliwiając użytkownikom zdalny dostęp do urządzenia i sprawdzenie jego stanu).

Plotery tnące z serii CG-AR występują w trzech rozmiarach (CG-60AR, CG-100AR i CG-130AR). Urządzenia oferują większą szybkość i dokładność pracy oraz prostszą obsługę, obsługują materiały różnego rodzaju (m.in. arkusze PVC, fluorescencyjne i odblaskowe), są także wyposażone w rozwiązanie MRA, które umożliwia zdalną obsługę. Kolejną dostępną funkcją jest ID Cut, która pozwala na zintegrowane operacje drukowania i cięcia w połączeniu z drukarką Mimaki, automatycznie pobierając dane cięcia z kodu kreskowego. Nowa gama produktów zadebiutuje na światowym rynku w kwietniu 2022 r. podczas targów FESPA 2022 w Berlinie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.