Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Mimaki prezentuje nowości

Mimaki prezentuje nowości

24 marca br., w pierwszym dniu pierwotnie zaplanowanych targów Fespa, odbyła się wirtualna konferencja prasowa Mimaki, podczas której przedstawiciele firmy Ronald van den Broek (General Sales Manager EMEA), Bert Benckhuysen (SR Product Manager EMEA) i Danna Drion (SR Marketing Manager EMEA) zaprezentowali newsy dnia i nowości, które Mimaki zamierza wprowadzić w najbliższym czasie na rynek, a które zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas październikowej Fespy.
Jako główną innowację zaprezentowano nową wielkoformatową drukarkę Mimaki 3DGD-1800 (będzie dostępna od kwietnia 2020 r.), która łączy – jak podano – doświadczenie firmy w zakresie druku 2D oraz innowacje w technologii 3D, i dzięki której firma zamierza stać się wiodącym graczem w tym obszarze. Poinformowano również o rozpoczęciu globalnej współpracy z Oki Data – umowa dotyczy ponad 150 krajów. O kolejnych nowościach i planowanych udoskonaleniach firmy Mimaki przeczytają Państwo w majowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Drukarka Mimaki 3DGD-1800 umożliwia produkcję dużych obiektów do trzech razy szybciej niż w przypadku konwencjonalnych drukarek 3D typu Fused Filament Fabrication (FFF). Jak zapewniają specjaliści, stanowi ona ekonomiczne, kompleksowe rozwiązanie do produkcji przestrzennych, wielkoskalowych przedmiotów, i znajdzie zastosowanie w wielu różnych sektorach – od dekoracji, rekwizytów filmowych, makiet dużych produktów, znaków, obiektów z zakresu komunikacji wizualnej, przez wyposażenie wnętrz, aż po elementy używane w produkcji przemysłowej. Maszyna jest w stanie w ciągu siedmiu godzin wyprodukować obiekt o wysokości do 1,8 m, a dzięki możliwości montażu poszczególnych części pozwala także na wytworzenie jeszcze większych obiektów. Jak podaje producent, drukarka została wyposażona w funkcje oszczędzające czas i koszty użytkownika, w tym dwie głowice umożliwiające jednoczesne drukowanie dwóch konstrukcji oraz rozwiązanie pozwalające na bezobsługową produkcję konstrukcji drążonych (dzięki czemu w obiekcie można np. zamontować oświetlenie wewnętrzne). Urządzenie wykorzystuje technologię Gel Dispensing Printing, liniowo wytłaczając „żelową” żywicę, która jest natychmiast utwardzana promieniami UV LED, co pozwala na osiągnięcie wydajności pracy do 350 mm wysokości na godzinę.

Zamierzeniem twórców rozwiązania było zrewolucjonizowanie sposobu produkcji dużych obiektów poprzez odejście od kosztownych, czasochłonnych i wymagających wiedzy specjalistycznej konwencjonalnych metod rękodzielniczych, i zaoferowanie narzędzia do bezwysiłkowej i szybkiej produkcji z wykorzystaniem danych 3D.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.