Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Model Group poszerza park maszynowy

Model Group poszerza park maszynowy

Model Group inwestuje w maszynę Rapida 145 z jedenastoma zespołami drukującymi i uszlachetniającymi oraz w dwie maszyny CorruCUT od Koenig & Bauer. Rapida rozpocznie produkcję w Opawie wiosną 2022 r. Jedna z dwóch maszyn CorruCUT zostanie zainstalowana w czeskim mieście Nymburk pod koniec przyszłego roku, zaś druga stanie w podwarszawskim zakładzie w Czosnowie.

Grupa Model, z siedzibą główną w Szwajcarii, istnieje od blisko 150 lat i jest zarządzana w czwartym pokoleniu przez rodzinę Model. Firma opracowuje, produkuje i dostarcza wysokiej jakości rozwiązania ekspozycyjne i opakowaniowe wykonane z tektury litej i falistej, z wykorzystaniem prawie wyłącznie włókien pochodzących z recyklingu. Zatrudnia ok. 4,6 tys. osób w 15 europejskich lokalizacjach, a jej obrót w ubiegłym roku wyniósł ponad 800 mln euro.

Od 1976 r. w firmie Model pracowało bądź nadal pracuje dwanaście offsetowych maszyn arkuszowych firmy Koenig & Bauer. Obecnie w opawskim zakładzie znajduje się jedna Rapida 145, jedna Rapida 106 w średnim formacie oraz dwa modele Rapida 142. Nowa Rapida 145, która zacznie pracę już wiosną 2022 r., będzie podniesiona o 420 mm z myślą o druku na grubych kartonach i mikrofali oraz wyposażona w sześć zespołów farbowych, wieżę lakierującą, dwa zespoły suszenia pośredniego, zespół drukujący i lakierujący oraz potrójnie wydłużone wykładanie. Funkcje automatyzacyjne obejmować będą pracę w trybie non stop, logistykę stosu, nakładanie bez marek ciągnących DriveTronic SIS, symultaniczną wymianę form drukowych DriveTronic SPC wraz z funkcją Plate Ident oraz urządzenia myjące CleanTronic Synchro, umożliwiające równoległe przeprowadzanie procesów mycia. W celu umożliwienia pracy z farbami UV oraz w trybie mieszanym, a tym samym zwiększenia elastyczności pracy w przypadku uszlachetniania produktów inline na przedłużeniu wykładania, dodatkowo zainstalowane zostaną zespoły suszące UV oraz IR-/TL-/UV.

Obydwa urządzenia CorruCUT zostaną wyposażone w nowy typ wstępnie ustawianych sztanc rotacyjnych. Dzięki temu nie używany podczas danej produkcji cylinder sztancujący może zostać wstępnie ustawiony, a po zakończeniu zlecenia wymieniony. Ponadto maszyny będą miały takie rozwiązania jak nie wymagający stosowania wałków ciągnących nakładak paskowy z podciśnieniem czy system wymiany wałków rastrowych. Ważną i integralną częścią maszyn są również aktualizacje oprogramowania, które jeszcze bardziej zwiększają automatyzację i ułatwiają operatorom pracę.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kongres Etykiety Samoprzylepne już za nami, ale my nie zasypiamy gruszek w popiele i już dziś zapraszamy na XI Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w dniach 8–9 września w Hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program pełen ciekawych wystąpień specjalistów oraz przestrzeń do integracji. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu na stronie http://tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Sektory etykiet i tektury falistej pomimo oczywistych różnic mają wspólny pierwiastek – dlatego przygotowujemy specjalny dodatek do letniego wydania „Świata DRUKU” pt. „Świat opakowań i etykiet – trendy, perspektywy, wyzwania”. Publikacja, która tradycyjnie ukaże się na rynku w sierpniu br., będzie zawierała gros interesujących treści z zakresu tektury falistej i litej oraz etykiet samoprzylepnych (w tym relację z czerwcowego Kongresu).
Dodatek ten trafi do rąk prenumeratorów naszego miesięcznika, będzie dystrybuowany na konferencji w Szczyrku oraz na wielu wydarzeniach branżowych i innych, powiązanych z potrzebami poligraficznymi, aż do wyczerpania nakładu.

Można już bezpłatnie rejestrować udział w Festiwalu Marketingu. Tegoroczna, 14. już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w dn. 14–15 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wydarzenia ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na dwa sektory branżowe: reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn.

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.