Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Moduł zarządzania barwą od Koniki Minolty

Moduł zarządzania barwą od Koniki Minolty

Japońska firma zaprezentowała w ostatnim czasie inteligentny moduł zarządzania kolorem IQ-501, służący przede wszystkim do automatycznej kalibracji obrazu, dopasowywania stron front to back, pomiarów przejść tonalnych oraz dostosowywania poziomu gradacji i skali szarości. Rozwiązanie to funkcjonuje m.in. w maszynie AccurioPress C6100.

Do podstawowych zastosowań modułu IQ-501 należą: automatyczna regulacja kolorów (dostosowywanie spójności, odchyleń, kontrola gęstości kolorów i płynne przejścia tonalne); automatyczna registracja przód/tył (m.in. korekta położenia obrazu, rozmiaru, pochylenia i krzywych w oparciu o wydrukowany wykres testowy); dostosowywanie kolorów i registracja w czasie rzeczywistym (regulacja kolorów i registracja w dupleksie oraz monitorowanie gradacji kolorów i znaków registracyjnych na każdym arkuszu); automatyczne profilowanie drukarki (brak konieczności przeprowadzania rutynowych prac za pomocą spektrofotometru) oraz walidacja kolorów (porównywanie kolorów na wydruku ze standardowymi).

Moduł IQ-501 stanowi element wyposażenia maszyny drukującej Konica Minolta AccurioPress C6100, drukującej z prędkością do 100 str./min. na papierze tłoczonym, kopertach lub kartonach o gramaturze do 400 g/m2. Urządzenie posiada funkcje dwustronnego drukowania arkuszy o wymiarach 330 × 762 mm oraz możliwość wykańczania wydruków poprzez docinanie krawędzi, zaginanie, przycinanie i tworzenie grzbietów. Możliwe jest m.in. oprawianie książek do 30 mm, zszywanie do 100 arkuszy z przycinaniem oraz automatyczne oprawianie w spiralę do 102 arkuszy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

17 października 2018 roku w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się konferencja poświęcona drukowi 3D, połączona z otwartymi targami druku 3D oraz Strefą Innowatora, gdzie będzie można zobaczyć najciekawsze projekty wykorzystujące nowe technologie. Jak zapewniają organizatorzy, ma być to największe wydarzenie tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

W dniach 11–13 września br. odbyło się Forum Technologiczne, jakie firma Mark Andy, producent wąskowstęgowych maszyn fleksograficznych, zorganizowała w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym. W wydarzeniu pod nazwą „The Power of Hybrid Forum” (Siła rozwiązań hybrydowych) wzięło udział prawie 300 klientów z całej Europy, grupa dziennikarzy branżowych z różnych krajów, przedstawiciele Mark Andy Europe oraz CEO firmy, a także goście specjalni: studentki-laureatki tegorocznego konkursu designerskiego „Mark Andy Student Awards” na najlepszy projekt opakowania giętkiego i etykiety.

Firma Meblik, producent mebli dla dzieci i młodzieży, jako pierwsza w Polsce jest użytkownikiem płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED firmy Agfa. Rozwiązanie, bazujące na energooszczędnej technologii UV LED, znacząco zwiększyło możliwości tego przedsiębiorstwa w zakresie wzbogacania produkowanych mebli o dodatkowe elementy kolorystyczne.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu