Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Modułowa platforma QualiTronic od Koenig & Bauer

Modułowa platforma QualiTronic od Koenig & Bauer

Firma z Würzburga wprowadza na rynek nowy system pomiaru i kontroli do offsetowych maszyn arkuszowych z rodziny Rapida – QualiTronic NextGeneration. Jest to platforma o modularnej konstrukcji, która raz zainstalowana w danym środowisku produkcyjnym, może być w przyszłości rozbudowywana o kolejne elementy bez konieczności ponownej konfiguracji sprzętowej.

Koenig & Bauer oferuje obecnie trzy rozwiązania obsługiwane przez platformę QualiTronic NextGeneration: ColorControl (pomiar i kontrola kolorystyczna oraz sterowanie nafarbieniem inline), PrintCheck (monitorowanie produkcji) oraz PDFCheck (inspekcja arkusza i porównywanie z PDF-em). Jako główną zaletę platformy NextGeneration firma Koenig & Bauer wskazuje oszczędność miejsca – wystarczy zainstalować jedno urządzenie obsługujące kilka zadań zamiast dwóch lub więcej oddzielnych urządzeń. Ma to również upraszczać finansowanie i obsługę. System QualiTronic NextGeneration można zainstalować w dowolnej pozycji na maszynie, co umożliwia np. jednoczesny pomiar i inspekcję kolorów w tym samym miejscu. Całość obsługiwana jest poprzez dotykowy ekran konsoli ErgoTronic, który wyświetla też wyniki pomiarów.

Podstawowym modułem platformy NextGeneration jest system QualiTronic ColorControl do pomiaru i inspekcji kolorystycznej w trybie inline. Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej generacji, wykorzystuje on kamerę do skanowania całej powierzchni każdego z arkuszy. W najnowszej wersji wprowadzono jednak kilka zmian. Zrezygnowano m.in. z konieczności definiowania pasków kolorystycznych oraz ręcznego wprowadzania danych specyficznych dla poszczególnych zleceń. Teraz ColorControl pracuje niejako „w tle” i nie wymaga ingerencji ze strony operatora maszyny. Po raz pierwszy oferuje on także funkcję podglądu zmierzonych wartości na jednym widoku dla wszystkich jednostek drukujących. System ten został przystosowany do skanowania węższych pasków kolorystycznych o minimalnej szerokości trzech milimetrów (w średnim formacie).

ColorControl może współpracować z modułem QualiTronic PrintCheck – wówczas wraz z pomiarem barw można jednocześnie monitorować produkcję. Działa on w pełni autonomicznie, samodzielnie pobierając dane realizowanego zadania i ustalając kryteria inspekcji. System PrintCheck ma też funkcję automatycznego rozpoczynania monitorowania pracy bez potrzeby ręcznego uruchamiania. Po zakończeniu danego zlecenia automatycznie generuje on raport podsumowujący w formie pliku PDF.

Trzecim elementem platformy NextGeneration jest system QualiTronic PDFCheck. Jego podstawową funkcją jest sprawdzanie wydrukowanego arkusza pod kątem zgodności z plikiem PDF z przygotowalni. System ten może być dodatkowo rozbudowany o zintegrowany w samonakładaku moduł znakowania arkuszy SheetIdent i funkcję PileView ułatwiającą oddzielenie prawidłowo wydrukowanych arkuszy od odpadów w stosie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale musi iść w parze z wysokim wskaźnikiem całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Tak powstała maszyna Xeikon CX300 do cyfrowego druku etykiet. Dzięki technologii nowej generacji Cheetah 2.0 zapewnia ona krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów oraz wysoką wydajność nawet w trzyzmianowym systemie pracy. Dzięki technologii suchego tonera QB, sprawdzi się szczególnie w branżach spożywczej i farmaceutycznej oraz w sektorze etykiet premium, a także w produkcji etykiet termotransferowych, typu in-mould, klejonych na mokro i opakowań z tektury litej.

Informacja reklamowa

Drukarnia internetowa Chroma.pl otwiera nową możliwość współpracy dla wszystkich, którzy regularnie zamawiają materiały drukowane. Dzięki pakietom Chroma, dostępnym w trzech wariantach, użytkownicy nie tylko sami decydują o warunkach współpracy z drukarnią, ale też otrzymują wiele dodatkowych korzyści – m.in. darmowe zestawy produktów, obsługę Concierge (indywidualnego opiekuna), możliwość jeszcze szybszej realizacji zleceń, wybrany rabat, i wiele innych.

Poznaj nową ofertę na stronie www.pakiety.chroma.pl, wybierz wariant najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i zdobądź jeszcze więcej korzyści!

Informacja reklamowa

Lutowe wydanie naszego miesięcznika właśnie zostało wysłane i wkrótce trafi do Państwa rąk, jest już także dostępne na naszej stronie internetowej. Piszemy w nim m.in. o prognozach dla rynku opakowań, tektury falistej i druku fleksograficznego, sposobach finansowania branży poligraficznej, przybliżamy również tematy z obszaru szeroko pojętego prepressu.
Tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad kolejnym numerem – marcowym. Zastanowimy się, w jakiej formie będą się odbywały wydarzenia branżowe w epoce post-COVID – czy wrócimy do tradycyjnych spotkań, czy dłużej pozostaną z nami spotkania w trybie hybrydowym, i czy wirtualne imprezy targowe mają sens. Marcowe wydanie przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r. – są to targi: virtual.drupa (20–24.04), Paperworld, Creativeworld (17.04–20.04.2021, Frankfurt), ICE i CCE (22–24.06, Monachium) oraz InPrint (22–24.06, Monachium). Sporo miejsca poświęcimy też drukowi UV i technologiom poligraficznym dla przemysłu oraz postaramy się zaskoczyć Państwa odświeżonym wnętrzem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.