Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Myjki Recyl w drukarni Masterpress

Myjki Recyl w drukarni Masterpress

W marcu zakończył się proces wdrażania w drukarni Masterpress zautomatyzowanych urządzeń myjących przeznaczonych do mycia części maszyn oraz wałków rastrowych. Urządzenia: Simplex Big 2200 i Anilox Spray Cleaner 3000 francuskiej marki Recyl dostarczyła firma Graw.

Myjka ciśnieniowa Simplex Big w cyklu automatycznym myje części maszyn, następnie je płucze, a na koniec suszy. Cały ten proces odbywa się w obiegu zamkniętym, a w trakcie jego trwania obsługujący myjkę nie mają żadnego kontaktu z używanym środkiem chemicznym. Zastosowana w tym przypadku substancja myjąca jest płynem „VOC free”, czyli pozbawionym lotnych związków organicznych.

Urządzenie Anilox Spray Cleaner, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest do mycia wałków rastrowych współpracujących z farbami UV, wodnymi i rozpuszczalnikowymi. Mieści ono sześć sztuk „aniloksów”, które w czasie kilkunastu minut myje, płucze i suszy. Również w tym przypadku wykorzystywany jest środek czyszczący firmy Recyl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Wzorem lat ubiegłych także w tym roku podczas zbliżających się targów RemaDays Warsaw organizowana jest loteria dla zwiedzających. Z okazji jubileuszowej 15. edycji tego wydarzenia goście mają szansę wygrać każdego dnia telewizor Samsung 55” UHD. Wystarczy odwiedzić targi, wrzucić swoją wizytówką do specjalnej urny i pojawić się w dniach od 13 do 15 lutego na stoisku A2 w hali E o godz. 14.00, gdzie odbędą się losowania. Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie www.remadays.com.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu