Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Największa na świecie maszyna do produkcji kraftlinera

Największa na świecie maszyna do produkcji kraftlinera

SCA – szwedzki producent papierów opakowaniowych – na początku listopada br. uruchomił w swojej papierni Obbola w Umeå największą na świecie, wysokowydajną maszynę do produkcji kraftlinera – XcelLine. Instalację przeprowadziła firma Voith. Dzięki inwestycji SCA zwiększy roczną produkcję kraftlinera w Obboli z obecnych 450 do 725 tys. ton, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na opakowania odnawialne.

SCA, istniejąca od 1929 r., jest największym prywatnym właścicielem lasów w Europie, i na tym bazuje działalność firmy, która oferuje papier opakowaniowy, celulozę, wyroby z drewna, energię odnawialną, usługi dla właścicieli lasów oraz rozwiązania transportowe.

Maszyna papiernicza Voith XcelLine o szerokości sita formującego 10 200 mm oferuje pracę z prędkością projektową 1400 m/min (w porównaniu ze starą linią zwiększa moce produkcyjne SCA o 270 tys. ton). Będzie wytwarzać wysokiej jakości kraftliner (wytrzymały papier opakowaniowy o dobrej drukowności) o gramaturze 100–200 g/m2. Firma Voith dostarczyła do zakładu SCA kompletny zestaw urządzeń PM, a także wszystkie odpowiednie systemy pomocnicze, od wentylacji hali po transport rolkowy, ponadto zapewniła (wraz ze swoją spółką zależną Meri) wysokowydajny system gospodarki wodno-ściekowej. Oprócz usługi instalacji i uruchomienia linii produkcyjnej kontrakt dotyczy także zapewnienia pakietu części zamiennych i eksploatacyjnych. Dodatkowo w przyszłym roku SCA planuje wyposażyć linię PM2 w nowy system przygotowania masy Voith BlueLine, który zużywa o 40 kWh/t mniej energii elektrycznej i około 30% mniej świeżej wody niż poprzednia maszyna.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z inwestycji. Pozwoli nam ona osiągnąć maksymalną produktywność przy najniższych możliwych całkowitych kosztach produkcji. To wysoce wydajne rozwiązanie, zmniejszające zużycie zasobów, pozwalające na nowoczesną, zrównoważoną działalność. PM2 pokazuje, jak najnowsze technologie, automatyzacja i cyfryzacja mogą prowadzić do znacznych korzyści w zakresie wydajności. Dodatkowo dzięki doskonałej współpracy z firmą Voith uruchomienie całej linii odbyło się przed terminem” – mówi Per Strand, dyrektor projektu w SCA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.