Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy inwestują w rozwiązania z oferty BOBST

Niemcy inwestują w rozwiązania z oferty BOBST

Bärbel Wetenkamp, GPD Foodpackaging

W ostatnich miesiącach firmy produkcyjne działające na niemieckim rynku zmodernizowały swoje parki maszynowe, inwestując w rozwiązania z portfolio BOBST. Wśród nich jest GDP Foodpackaging GmbH & Co. z Rinteln (Dolna Saksonia), w której zakładzie kilka miesięcy temu zainstalowano dwie w pełni automatyczne składarko-sklejarki MasterFold 75 wraz z urządzeniami peryferyjnymi, a także firma Höhn Display + Packaging z Ulm (Badenia-Wirtembergia), która zainstalowała sztancę płaską Novacut 106 ER z systemem optycznego pasowania cięcia względem druku – AccuRegister.

GDP Foodpackaging GmbH & Co. w niedawno uruchomionym, bardzo nowoczesnym zakładzie, jest w stanie produkować obecnie ok. 750 mln sztuk pudełek na mrożoną pizzę. Umożliwiła to m.in. instalacja dwóch wysoko zautomatyzowanych i zrobotyzowanych linii BOBST do składania i sklejania opakowań kartonowych – MasterFold 75. Urządzenia zawierają podajniki wstępne EasyFeeder 4 (umożliwiają równomierne i płynne podawanie wykrojów, zapobiegając nieplanowanym przestojom produkcji oraz dodatkowo zwiększając wydajność) oraz automatyczne stacje pakujące CartonPack 4 (delikatnie napełniają pudełka wysyłkowe złożonymi i sklejonymi kartonami, z prędkością nawet 200 tys. szt./godz.) ze zintegrowanym układem Case Erector (automatycznie formuje pojemniki do napełnienia). Linia osiąga prędkość roboczą do 600 m/min. i odznacza się bardzo krótkimi czasami przezbrajania. Poza wysoką wydajnością kluczową zaletą dla GDP Foodpackaging jest wszechstronność rozwiązania MasterFold 75 – obsługuje bowiem różnorodne materiały opakowaniowe. Bärbel Wetenkamp, ​​dyrektor operacyjny w GPD Foodpackaging, wyjaśnia: „Plany naszego nowego zakładu koncentrowały się na osiągnięciu znacznych oszczędności, w szczególności w zużyciu energii i papieru, w porównaniu z konwencjonalną produkcją opakowań. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest zastąpienie tektury z włókien pierwotnych tekturą z recyklingu. Dwie linie BOBST otworzyły nam nowe możliwości w naszym innowacyjnym i w pełni automatycznym procesie produkcyjnym, a to przełożyło się na uznanie klientów”.

Od lewej: Hans Dreistein (Bobst Meerbusch) i Markus Laepple (Höhn Display + Packaging)

Höhn Display + Packaging jest znanym producentem gier, ekspozytorów i składanych pudełek. Inwestycja w sztancę płaską Novacut 106 ER z portfolio BOBST ma na celu dalsze wzmocnienie pozycji firmy na rynku. W zakładzie w Ulm powstają produkty bazujące na różnorodnych materiałach – to zarówno laminowana tektura falista o grubości 2,4 mm, jak i 100-gramowy papier, a także tektura lita nadająca się do recyklingu. Kierujący produkcją Markus Laepple wyjaśnia, że stanowi to prawdziwe wyzwanie dla parku maszynowego – dlatego firma zdecydowała o zakupie elastycznej sztancy, przeznaczonej do produkcji niskonakładowej. „System AccuRegister nie tylko znacznie redukuje czas narządu i liczbę zatrzymań maszyny wynikających z problemów na nakładaku, ale też zapewnia bardzo wysoką jakość pasowania użytku, i to bez względu na to, jaki materiał obrabia nowa maszyna. Dzięki temu nasze produkty wyróżniają się na rynku. Odpady są redukowane zarówno w procesie konfiguracji, jak i podczas produkcji, co sprawia, że ​​proces produkcyjny jest bardziej zrównoważony. System wyrównuje arkusze z pełną prędkością, „bezdotykowo”, a więc delikatnie, a oparty na kamerach system inspekcji zapewnia wysoką precyzję dopasowania registrów, na co bardzo zwracają uwagę nasi klienci. Dzięki Novacut 106 ER udało nam się wyeliminować wiele błędów i zwiększyć wydajność. Dziś maszyna pracuje w systemie trzyzmianowym, jest przezbrajana kilka razy dziennie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.