Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy inwestują w system Xeikon CX3

Niemcy inwestują w system Xeikon CX3

Niemiecka drukarnia etykiet InForm Etiketten zainwestowała we flagowy produkt Xeikon do druku cyfrowego na bazie suchego tonera – model CX3. Jest to już kolejne, po modelu 3300, rozwiązanie tej marki w zakładzie w Ansbach k. Norymbergi.

Drukarnia InForm Etiketten działa od 1991 r. i obecnie zatrudnia 35 pracowników. Specjalizuje się w etykietach samoprzylepnych dla przemysłu spożywczego i chemicznego, a także na wina i napoje spirytusowe. Właśnie wymagania dotyczące tego rodzaju etykiet były jedna z przyczyn decyzji o inwestycji w maszynę wykorzystującą bezpieczny, suchy toner: „Każda branża ma swoje specyfikacje, które odgrywają istotną rolę w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości etykiet, i do których musimy się indywidualnie dostosować. Podczas gdy przemysł chemiczny kładzie duży nacisk na odporność i właściwości adhezyjne, sektor spożywczy koncentruje się na migracji, zgodności, zrównoważeniu i wysokiej jakości obrazu. Etykiety win i luksusowych napojów spirytusowych są przedmiotami designerskimi, wymaganymi do przekazywania emocji poprzez wysokiej jakości wykończenie. Dzięki inwestycji w system Xeikon CX3 dysponujemy teraz odpowiednią technologią w zakresie druku cyfrowego. Dzięki niemu możemy drukować krótkie serie, a także dodawać kody seryjne, numerację i adresy, a wszystko przy niskich kosztach i czasie konfiguracji. Możemy też uzyskiwać wysokie gradienty” – powiedział Benjamin Rüdt von Collenberg, dyrektor operacyjny InForm Etiketten.

Cyfrowa maszyna do druku etykiet Xeikon CX3 jest oparta na technologii Cheetah firmy Xeikon. Pozwala na druk z maksymalną prędkością 30 m/min. na bardzo szerokim spektrum podłoży, bez konieczności stosowania poddruku. Jak podkreśla producent, seria Cheetah (zarówno o szerokości 330, jak i 520 mm) została zaprojektowana z myślą o produkcji dużych nakładów – oferuje użytkownikom nie tylko dużą prędkość druku w bardzo wysokiej rozdzielczości 1200 × 3600 dpi, ale także stabilną, niezawodną pracę, minimalną potrzebę konserwacji, możliwość stosowania suchych tonerów (które spełniają m.in. wymogi amerykańskiej FDA dotyczące kontaktu z żywnością), precyzję i stabilność kolorów, oraz druk białym tonerem o wysokim stopniu krycia w jednym przebiegu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.