Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy inwestują w system Xeikon CX3

Niemcy inwestują w system Xeikon CX3

Niemiecka drukarnia etykiet InForm Etiketten zainwestowała we flagowy produkt Xeikon do druku cyfrowego na bazie suchego tonera – model CX3. Jest to już kolejne, po modelu 3300, rozwiązanie tej marki w zakładzie w Ansbach k. Norymbergi.

Drukarnia InForm Etiketten działa od 1991 r. i obecnie zatrudnia 35 pracowników. Specjalizuje się w etykietach samoprzylepnych dla przemysłu spożywczego i chemicznego, a także na wina i napoje spirytusowe. Właśnie wymagania dotyczące tego rodzaju etykiet były jedna z przyczyn decyzji o inwestycji w maszynę wykorzystującą bezpieczny, suchy toner: „Każda branża ma swoje specyfikacje, które odgrywają istotną rolę w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości etykiet, i do których musimy się indywidualnie dostosować. Podczas gdy przemysł chemiczny kładzie duży nacisk na odporność i właściwości adhezyjne, sektor spożywczy koncentruje się na migracji, zgodności, zrównoważeniu i wysokiej jakości obrazu. Etykiety win i luksusowych napojów spirytusowych są przedmiotami designerskimi, wymaganymi do przekazywania emocji poprzez wysokiej jakości wykończenie. Dzięki inwestycji w system Xeikon CX3 dysponujemy teraz odpowiednią technologią w zakresie druku cyfrowego. Dzięki niemu możemy drukować krótkie serie, a także dodawać kody seryjne, numerację i adresy, a wszystko przy niskich kosztach i czasie konfiguracji. Możemy też uzyskiwać wysokie gradienty” – powiedział Benjamin Rüdt von Collenberg, dyrektor operacyjny InForm Etiketten.

Cyfrowa maszyna do druku etykiet Xeikon CX3 jest oparta na technologii Cheetah firmy Xeikon. Pozwala na druk z maksymalną prędkością 30 m/min. na bardzo szerokim spektrum podłoży, bez konieczności stosowania poddruku. Jak podkreśla producent, seria Cheetah (zarówno o szerokości 330, jak i 520 mm) została zaprojektowana z myślą o produkcji dużych nakładów – oferuje użytkownikom nie tylko dużą prędkość druku w bardzo wysokiej rozdzielczości 1200 × 3600 dpi, ale także stabilną, niezawodną pracę, minimalną potrzebę konserwacji, możliwość stosowania suchych tonerów (które spełniają m.in. wymogi amerykańskiej FDA dotyczące kontaktu z żywnością), precyzję i stabilność kolorów, oraz druk białym tonerem o wysokim stopniu krycia w jednym przebiegu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.