Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy pierwszymi użytkownikami Heidelberg Primefire 106

Niemcy pierwszymi użytkownikami Heidelberg Primefire 106

Ponad 70 przedstawicieli europejskich firm produkujących opakowania wykorzystało okazję do odwiedzenia w listopadzie siedziby MPS-WestRock w Obersulm. Niemiecka firma zajmująca się drukiem opakowań, będąca częścią globalnej grupy WestRock z siedzibą w Atlancie, jest pierwszym komercyjnym użytkownikiem nowego produktu flagowego Heidelberg – cyfrowej maszyny Primefire 106 w formacie 70 x 100 cm.

Bliska współpraca Heidelberga z MPS-WestRock stanowiła okazję do przeprowadzenia prezentacji tego cyfrowego rozwiązania w obecności drukarzy opakowań z całej Europy. Model Primefire 106 wzbudził wysokie zainteresowanie uczestników spotkania. Oprócz ostrości wydruku, jako główne zalety urządzenia wskazywali oni szybkość narządzania podczas zmiany prac oraz krótką „rozbiegówkę”, co przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów. Powyższe cechy predysponują maszynę Primefire 106 do opłacalnego produkowania krótszych nakładów, nawet do jednego egzemplarza, a także otwierają przed użytkownikami możliwości personalizacji i kastomizacji po raz pierwszy dla formatu B1.

Druk opakowań jest jednym z najlepiej rozwijających się segmentów branży drukarskiej, z przewidywaną roczną stopą wzrostu na poziomie 3%. Drugi egzemplarz Heidelberg Primefire 106 ma trafić do odbiorcy z południa Niemiec w ciągu najbliższych tygodni, zaś trzecią maszynę zakupił klient zagraniczny, a jej instalacja zaplanowana jest na początek przyszłego roku. W związku z dużym popytem, firma Heidelberg rozważa zwiększenie mocy produkcyjnych. Fabryka w Wiesloch-Walldorf nie nadąża z produkcją, a czas oczekiwania na maszyny sięga już do połowy 2019 roku.

MPS-WestRock specjalizuje się w produkcji opakowań dla segmentu dóbr luksusowych, co wiąże się z wysokimi wymaganiami technicznymi wobec urządzeń stosowanych w produkcji.

Steffen Schnitzer, dyrektor zarządzający, MPS-WestRock: „Nasi klienci są wyjątkowo wymagający. Dlatego szczególnie ważne jest dla nas, abyśmy używali maszyn odpowiednich dla specyfikacji naszych prac. Dotychczas, maszyny cyfrowe nie były w stanie spełnić oczekiwań naszych klientów w zakresie standardów jakościowych i odwzorowania barw. Nie dotyczy to jednak wybranego przez nas modelu Heidelberg Primefire 106. Rozdzielczość na poziomie 1200 dpi i ponad 10 miliardów punktów na zadrukowywany arkusz zapewnia poziom ostrości jakiego nie uświadczyliśmy dotychczas w druku cyfrowym. Producenci opakowań dla produktów z najwyższej półki z pewnością to docenią”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.