Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy rozwijają druk transakcyjny z maszyną Screen

Niemcy rozwijają druk transakcyjny z maszyną Screen

Firma Campaign, spółka zależna Bertelsmann Printing Group, oferująca kompleksowe portfolio usług z zakresu marketingu bezpośredniego, zainstalowała system TruePress Jet 520NX marki Screen. Celem inwestycji jest sprostanie wymaganiom rozwijającego się sektora druku transakcyjnego i wzmocnienie pozycji firmy na konsolidującym się rynku.

Całkowity wolumen sektora druku transakcyjnego w Niemczech (podobnie jak w innych rozwiniętych krajach) systematycznie się kurczy, co wynika m.in. z eliminacji przez banki wyciągów transakcyjnych i przejścia do bankowości internetowej. W rezultacie w tym obszarze druku nastąpiła silna konsolidacja, a rynek został zdominowany przez stosunkowo niewielką liczbę usługodawców. Campaign, poprzez strategiczną inwestycję w rozwiązanie japońskiego producenta do druku cyfrowego, jest jedną z firm umacniających swoją pozycję i pozyskującą więcej zleceń z rynku druków transakcyjnych. Przedsiębiorstwo zlokalizowane w Gütersloh (północno-zachodnia część Niemiec) obsługuje klientów z różnych branż, w tym banków, firm ubezpieczeniowych, dostawców telekomunikacyjnych i energetycznych, producentów samochodów oraz międzynarodowych firm turystycznych i z sektora handlu detalicznego. Firma swoją działalność prowadzi zgodnie z obowiązującymi wytycznymi ekologicznymi i kryteriami odpowiedzialności społecznej.

„Jedną z naszych mocnych stron jest orientacja na klienta – jesteśmy w stanie spełniać potrzeby i wymagania naszych zleceniodawców, ponieważ dysponujemy odpowiednimi rozwiązaniami, by zapewnić szeroką gamę usług i wysoką jakość – podkreśla Michael Tigges, członek zarządu Campaign. – Od kilku lat wykorzystujemy cyfrowe maszyny marki Screen. Instalacja wszechstronnego systemu TruePress Jet 520NX umożliwiła nam wydajną i zrównoważoną realizację naszego bogatego portfolio. Wysoka produktywność tego modelu, możliwość drukowania w kolorze w jednym przebiegu przy jednoczesnym korzystnym koszcie w przeliczeniu na wydrukowaną stronę sprawiają, że jest to odpowiednia maszyna do biznesu druku transakcyjnego. Bardzo cenimy również niezawodność tej maszyny oraz wysoką jakość druku”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.