Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy stawiają na druk cyfrowy

Niemcy stawiają na druk cyfrowy

HP PageWide T1195i

Grupa Thimm, specjalizująca się w produkcji opakowań, konsekwentnie realizuje strategię cyfryzacji, inwestując w rolową maszynę HP PageWide T1195i. Będzie to już drugie rozwiązanie HP wykorzystywane przez producenta. Maszyna zostanie uruchomiona w zakładzie w Alzey (niedaleko Frankfurtu) w 1. kw. 2024 r. Wraz z niezbędnymi pracami koszt inwestycji w nową maszynę drukarską wyniesie łącznie około 20 mln euro.

W portfolio Grupy Thimm dominują opakowania z tektury falistej, wysokiej jakości ekspozytory (POS) oraz produkty drukarskie do dalszego przetwarzania przemysłowego.. Założone w 1949 r. przedsiębiorstwo rodzinne konsekwentnie inwestuje w rozszerzenie swojej obecności na rynku oraz w nowoczesne technologie. Firma obecnie zatrudnia ponad 2,5 tys. osób w 13 zakładach w Niemczech, Francji, Polsce, Rumunii i Czechach, a jej roczny obrót w 2021 r. wyniósł ok. 698 mln euro.

Zakład produkcyjny w Alzey

HP PageWide T1195i o szerokości roboczej 2,8 m wyróżnia się zwiększoną prędkością i wydajnością produkcji. Dzięki głowicom HP Thermal Inkjet ta 6-kolorowa maszyna zapewnia ponadto niezmiennie wysoką jakość druku, nawet w przypadku dużej prędkości i wymagających opakowań.

Kornelius Thimm, CEO Grupy Thimm, uważa, że rozbudowa obszaru druku cyfrowego jako uzupełnienia dla druku fleksograficznego stanowi główny wyróżnik firmy na tle konkurencji. „Biorąc pod uwagę rosnące wymagania naszych klientów wyznaczyliśmy sobie ambitne cele: wyeliminowanie czasu przygotowania do produkcji opakowań i ekspozytorów, brak minimalnych wielkości zamówień, brak dodatkowych kosztów w łańcuchu dostaw, a wszystko to przy zapewnieniu zrównoważonego procesu produkcyjnego. Dzięki naszej pierwszej maszynie do druku cyfrowego, którą zainstalowaliśmy w Ilsenburgu, osiągnęliśmy już wiele. Dzięki drugiej maszynie pójdziemy o krok dalej. Zostanie ona umieszczona w naszym zakładzie w Alzey, bezpośrednio obok aktualnie eksploatowanej tekturnicy. Takie rozwiązanie skraca czas przygotowania do produkcji nawet o kolejne dwa dni, ponieważ wyeliminowany zostaje czas potrzebny na transport zadrukowanych rolek. Ponieważ maszyna ma długość ponad 50 m, musimy najpierw wygospodarować na nią miejsce” – mówi Kornelius Thimm.

Jak dodaje CEO Grupy Thimm, zakup drugiej cyfrowej maszyny rolowej ma pomóc przyspieszyć cyfryzację całego łańcucha dostaw, również poza branżą opakowań. W centrum tej wizji znajduje się druk cyfrowy. „Nasza wizja cyfryzacji to Internet of Packs – czyli stworzenie sieci maszyn lub przedmiotów w ramach systemu zarządzania opakowaniami, analogicznie do Internet of Things. Każde opakowanie ma indywidualny kod, dzięki czemu możliwe jest śledzenie go przez cały łańcuch dostaw. Dzięki nowej maszynie do druku cyfrowego jesteśmy o krok bliżej do realizacji naszej wizji” – podsumowuje Kornelius Thimm.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.