Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemcy udoskonalają produkcję płyt fleksograficznych

Niemcy udoskonalają produkcję płyt fleksograficznych

Firma Köstlin Prepress Services z Ditzingen niedaleko Stuttgartu w południowo-zachodnich Niemczech dodała niedawno rozwiązanie Kodak Flaxcel NX Ultra Solution firmy Miraclon do gamy stosowanych technologii produkcji płyt fleksograficznych przeznaczonych do druku wysokiej jakości opakowań. Jak podaje właściciel przygotowalni, już po kilku tygodniach od wdrożenia nowego systemu i po zakończeniu przez drukarnie pierwszych serii produkcyjnych zrealizowanych z wykorzystaniem płyt powstałych w nowym procesie, firma odnotowała duży wzrost zadowolenia klientów.

Köstlin Prepress Services to założone ponad 40 lat temu rodzinne przedsiębiorstwo, zatrudniające około 50 osób. Specjalizuje się w usługach z zakresu szeroko pojętego przygotowania do druku, w tym w produkcji płyt fleksograficznych przeznaczonych do najpopularniejszych procesów druku opakowań. W gronie klientów firmy znajdują się głównie drukarnie opakowań, choć w ciągu ostatniej dekady coraz częściej zaopatruje także właścicieli międzynarodowych marek. Ponad 70% wszystkich zleceniodawców działa w branżach spożywczej i kosmetycznej.

Choć Köstlin może pochwalić się szeroką ofertą skierowaną do firm zajmujących się drukiem fleksograficznym i wykorzystujących fotopolimerowe tuleje drukowe typu sleeve, przeważającą część produkcji (ok. 60%) stanowią płyty flekso wytwarzane przy użyciu systemu Kodak Flexcel NX Plates. Firma zaczęła stosować Flexcel NX Wide 4260 System w 2013 r. na wyraźną prośbę klientów, i następnie rozbudowała go o kolejne rozwiązanie z tej rodziny.

„Ponieważ kilka lat temu coraz częściej słyszeliśmy od naszych zleceniodawców prośby o zainstalowanie rozwiązania Flexcel NX Plates, postanowiliśmy spróbować – mówi Marc Talmon Gros, dyrektor zarządzający Köstlin Prepress Services. – Szybko okazało się, że była to dobra decyzja. W ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o kolejnej inwestycji w technologię Miraclon – unowocześnione rozwiązanie Flexcel NX Ultra Solution, bazujące na technologii wodnej. Pomoże nam ono systematycznie zmniejszać zużycie rozpuszczalników i wytwarzać płyty w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, bez utraty jakości i wydajności. Co więcej, zapewni nam również jeszcze większą elastyczność i skróci czas dostawy płyt do drukarni, a nie muszę tłumaczyć, że w wielu przypadkach czas ma ogromne znaczenie. Po pierwszych tygodniach pracy z nowym systemem nasi klienci są do tego stopnia zadowoleni z jego możliwości, że część z nich już zadeklarowała zamiar używania tylko płyt wykonanych przy jego użyciu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.