Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemiecki producent etykiet przechodzi na druk cyfrowy

Niemiecki producent etykiet przechodzi na druk cyfrowy

Drukarnia etykiet Labelwerk, mająca siedzibę w Ostfildern koło Stuttgartu, zdecydowała się przejść na technologię cyfrową i zainstalowała na początku kwietnia br. maszynę Xeikon 3030 REX, stając się pierwszym użytkownikiem tego rozwiązania w Niemczech. Powodem inwestycji była potrzeba sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na krótkie serie zamówień i rosnące wymagania jakościowe.

Labelwerk to niewielka firma, zatrudniająca obecnie 18 osób. Specjalizuje się w produkcji etykiet samoprzylepnych dla przemysłu farmaceutycznego, jej klientami są również firmy z branży motoryzacyjnej oraz przedsiębiorstwa produkcyjne z całych Niemiec, a także z innych krajów europejskich. Przed nabyciem cyfrowego systemu Xeikon działalność produkcyjna opierała się na pięciu maszynach offsetowych, dwóch zwojowych maszynach heatsetowych oraz nieco przestarzałej monochromatycznego urządzenia laserowego do drukowania kodów kreskowych. Jednak z czasem kierownictwo doszło do wniosku, że aby móc nadążyć za wymaganiami rynku, należy przejść na technologię cyfrową.

„Przez wiele lat techniczne etykiety farmaceutyczne musiały zawierać po prostu dokładne informacje medyczne. Dziś ​​zawierają kolorowe elementy graficzne, a jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na krótsze serie z często zmieniającymi się obrazami i różnymi wersjami językowymi. Szczerze mówiąc przez długi czas odsuwaliśmy moment przejścia na druk cyfrowy, głównie ze względu na obawy dotyczące kosztów i jakości, jednak dziś widzimy, że ta technologia poczyniła ogromne postępy. Okazało się ponadto, że Xeikon w ramach programu REX oferuje regenerowane cyfrowe maszyny drukujące, z gwarancją producenta i w bardzo atrakcyjnej cenie. To przeważyło i dziś jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji o zakupie. Teraz możemy w opłacalny sposób realizować nawet niewielkie zamówienia, ponieważ nie musimy ponosić kosztów związanych z tradycyjną przygotowalnią. Kolejną istotną dla nas korzyścią jest ostrość i wyrazistość drobnego czarnego tekstu na przezroczystej folii” – wyjaśnia Jens Hermann, dyrektor zarządzający Labelwerk.

Xeikon 3030 REX to pełnokolorowa cyfrowa maszyna drukująca rozdzielczości 1200 dpi, wykorzystująca nieprzezroczysty biały atrament. Jak podkreśla producent, jej istotną zaletą jest cyfrowy front-end Xeikon X-800, który można zintegrować z istniejącym systemem MIS – pozwala to na w pełni zautomatyzowany proces przygotowywania zamówień i bezproblemową obsługę nawet złożonych projektów ze zmiennymi danymi. Program REX (Remanufactured, Ecological, Xeikon) obejmuje gamę regenerowanych maszyn, oferujących drukarniom i dostawcom usług poligraficznych atrakcyjną i niedrogą możliwość rozszerzenia swojej działalności o aplikacje cyfrowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.