Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa Rapida 106-8-LTTL w grupie Dot2Dot

Nowa Rapida 106-8-LTTL w grupie Dot2Dot

Od lewej: Michał Drożdż (Koenig & Bauer), Andrzej Płatek, Krzysztof Rosłaniec (obaj Dot2Dot), Sven Strzelczyk, Jan Korenc (obaj Koenig & Bauer)

Oferta firmy Koenig & Bauer, uwzględniająca maszynę Rapida 106-8+LTTL, została wybrana w postępowaniu przetargowym, jakie rozpisała w ostatnim czasie grupa Dot2Dot. Dotyczyło ono projektu badawczego związanego z wprowadzeniem przez nią na rynek nowych, proekologicznych rozwiązań opakowaniowych. Maszyna rozpocznie pracę w 1. kwartale przyszłego roku w jednej z drukarń Dot2Dot, zlokalizowanej w Gdańsku.

Dot2Dot to grupa zrzeszająca trzy zakłady poligraficzne, działające pod mottem „Premium Packaging Group” i specjalizujące się w produkcji opakowań kartonowych. Znajdują się one w Gdańsku, Batorowie k. Poznania i Nowym Koniku k. Warszawy. Klientami grupy są największe międzynarodowe marki z różnych branż, przede wszystkim kosmetycznej i spożywczej, jak również dużej i średniej wielkości przedsiębiorstwa z wielu segmentów rynkowych. Realizowana tu produkcja w coraz większym stopniu trafia na rynki zagraniczne, głównie do krajów Unii Europejskiej.

W zakładzie w Gdańsku realizowany jest obecnie projekt badawczo-rozwojowy związany z wprowadzeniem na rynek proekologicznych rozwiązań opakowaniowych. Przeprowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności postępowanie, jakie zostało przy tej okazji rozpisane, uwzględniało nową maszynę offsetową (niezbędną do realizacji projektu), wyposażoną m.in. w osiem zespołów drukujących, moduł do foliowania na zimno, dwie wieże lakierujące, różne systemy suszenia (konwencjonalny, UV i LED) oraz zawansowane rozwiązania kontrolno-pomiarowe. Ze złożonych w odpowiedzi na nie ofert wybrana została ta przedstawiona przez firmę Koenig & Bauer, uwzględniająca model Rapida 106-8+LTTL.

Od wielu lat rozwiązania tego producenta stanowią podstawę parku sprzętowego zakładu w Batorowie k. Poznania, wchodzącego w skład grupy. Pracują tam obecnie trzy maszyny z serii Rapida – w formatach B0 i B1. „Reprezentują one bardzo wysoki poziom wydajności i jakości, od lat stanowiąc bazę dla realizowanej tu produkcji. Cieszymy się, że to właśnie rozwiązanie z oferty Koenig & Bauer zostało uznane za najkorzystniejsze w wyniku przeprowadzonego postępowania. Maszyna Rapida 106-8+LTTL spełnia nasze wszystkie oczekiwania względem projektu badawczo-rozwojowego, jaki chcemy realizować w zakładzie w Gdańsku” – mówi Andrzej Płatek, dyrektor operacyjny Dot2Dot.

Jak podkreśla kierownictwo grupy, wdrożone w związku z nowym projektem rozwiązania opakowaniowe będą unikalne nie tylko w skali Polski, ale i całego kontynentu. Maszyna Rapida 106-8+LTTL zostanie uruchomiona w gdańskim zakładzie w 1. kwartale 2021 r. Po finalizacji projektu badawczego ma tu ruszyć produkcja nowej generacji produktów eko, dedykowanych opakowaniom premium. „Będą one wizytówką naszej firmy – podkreśla Krzysztof Rosłaniec, prezes zarządu Dot2Dot. – Opakowania uszlachetnione i wysoko przetworzone oraz właśnie produkty eko przyciągają bowiem uwagę klientów. Najczęściej wybierają je oni w sposób emocjonalny. Już teraz w naszej ofercie znajdują się kompleksowe rozwiązania produktowe oraz szeroko rozumiana pomoc w zakresie prac badawczo-rozwojowych. Podobne plany mamy w związku z realizowanym obecnie projektem. Nasz ambitny projekt zakłada stworzenie i wprowadzenie na rynek zupełnie nowych, unikalnych rozwiązań technologicznych w obszarze proekologicznych, biodegradowalnych opakowań na bazie kartonu. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFRR w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Nowa maszyna stanowić będzie jeden z elementów linii pilotażowej, umożliwiając przeprowadzenie badań nad innowacyjnymi opakowaniami w warunkach zbliżonych do rzeczywistych”.

„Maszyna Koenig & Bauer, jaka trafi do Gdańska, to część strategicznego projektu – mówi Andrzej Płatek – którego efektem będzie m.in. podział realizowanego przez Dot2Dot asortymentu w ramach trzech drukarń wchodzących w skład grupy. Ich fuzja niesie za sobą coraz bardziej dostrzegalną specjalizację każdego z zakładów, w kontekście realizowanej w nich produkcji. Pracujemy używając wspólnego systemu zarządzania, dążymy też do unifikacji sprzętowej i materiałowej, przy czym każda z drukarń koncentruje się na nieco innym asortymencie. Nasz projekt dotyczący produkcji proekologicznych opakowań na bazie kartonu w Gdańsku będzie pewnego rodzaju przełomem, dlatego tak ważna była odpowiednia specyfikacja maszyny drukującej, niezbędnej do jego realizacji”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.