Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa cyfrowa maszyna hybrydowa dla rynku etykiet

Nowa cyfrowa maszyna hybrydowa dla rynku etykiet

Fot. Mark Andy

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej wersji cyfrowej maszyny hybrydowej – Digital Pro. Urządzenie, oferowane pod nazwą Digital Pro Plus, bazuje na autorskiej platformie druku fleksograficznego – Pro Series, i jest przeznaczone do wysokojakościowej produkcji nisko- i średnionakładowej. Maszyna łączy różne technologie: tonerowy druk cyfrowy z opcjonalnymi zespołami fleksograficznymi i licznymi modułami do wykańczania wydruków w trybie inline.

Jak podkreśla Ben Luly, nowo mianowany Product Manager odpowiedzialny w Mark Andy za maszyny cyfrowe, Digital Pro Plus to uzasadnione ekonomicznie, wszechstronne rozwiązanie hybrydowe o bardzo szerokich możliwościach rozbudowy, dostępne w różnych wariantach – od roll-to-roll do pełnej, jednoprzebiegowej linii drukującej i wykańczającej, a tym samym – dopasowane do zmieniających się potrzeb rynkowych. Maszyna w standardzie obsługuje wstęgę o szerokości 330 mm (13 cali), pracuje z rozdzielczością 1200 dpi i prędkością maksymalną 23 m/min. Można w niej stosować szerokie spektrum podłoży – od papierów do folii, a kompaktowe rozmiary urządzenia mają pozwolić na jej zainstalowanie i wdrożenie nawet w ciasnym środowisku produkcyjnym.

„Postrzegamy Digital Pro PLUS jako znakomity punkt wyjścia dla dalszych wzrostów naszych klientów – jako rozwiązanie skalowalne, maszyna może być bowiem rozbudowywana, w ramach rosnących potrzeb użytkownika. To właściwe rozwiązanie w kontekście drukowania w wysokojakościowym trybie CMYK i w wariancie z roli na rolę, ale też można je łatwo i w akceptowalnym koszcie rozbudować do pełnowymiarowej linii produkcyjnej, uwzględniającej zespoły fleksograficzne zainstalowane przed i za modułem cyfrowym, jak też dodatkowe opcje takie jak: foliowanie na zimno, laminowanie, semirotacyjne wykrawanie, rozcinanie wstęgi, dziurkowanie, cięcie na arkusze oraz przekazywanie zadrukowanych użytków do stackera. Mamy tu zatem do czynienia z niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem” – mówi Ben Luly.

Mark Andy wskazuje, że nowa maszyna nie wymaga „idealnie czystego” środowiska produkcyjnego, co czyni ją odpowiednią w kontekście różnego rodzaju etykiet drukowanych dla odbiorców z wielu segmentów rynkowych: żywności i napojów, przemysłowego, produktów kraftowych czy zdrowia i urody. Maszyna umożliwia drukowanie zmiennych danych, obsługę niskich nakładów i personalizacji.

„Poza wysokiej klasy urządzeniem, użytkownik Digital Pro Plus otrzymuje w pakiecie wszelkie benefity, jakie oferujemy firmom z branży druku wąskowstęgowego. Mam tu na myśli plany serwisowe, globalną sieć wsparcia technicznego i części zamiennych, wiedzę technologiczną dotyczącą procesów drukowania i przetwarzania, a także całodobowy hotline dla klientów potrzebujących pomocy ad hoc. Co więcej, nasi użytkownicy mają do dyspozycji także szerokie portfolio materiałów eksploatacyjnych, znajdujących się w ofercie Mark Andy Print Products. Wszystko to czyni nas oferentem najszerszego na rynku portfolio rozwiązań i usług, dedykowanych firmom bazującym na technologii druku wąskowstęgowego, jak też dostawcy o know-how niezbędnym do wspierania naszych klientów” – podsumowuje Ben Luly.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.