Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa cyfrowa płyta flekso od Asahi Photoproducts

Nowa cyfrowa płyta flekso od Asahi Photoproducts

Firma Asahi Photoproducts poinformowała o wprowadzeniu na rynek w 1. połowie 2019 r. nowej cyfrowej płyty fleksodrukowej AFP-BFTH. Ma to być jedyna płyta gotowa do natychmiastowego użytku („out-of-the-box”) z płaskim punktem FlatTop, która wykorzystuje technologię czystego transferu farby (Clean Transfer) i drukuje z mniejszym naciskiem (kiss touch). Nowa płyta ma być kompatybilna z każdym systemem organizacji zadań (workflow) i nie wymagać specjalistycznego oprzyrządowania.

AFP-BFTH to pierwsza płyta wykorzystująca technologię Clean Transfer z płaskim punktem, dostępna w twardej wersji. Dostępna będzie w grubościach 1,14 i 1,7 mm. Ma być dostosowana do pracy z systemami farbowymi wodnymi, rozpuszczalnikowymi i UV oraz ze wszystkimi systemami naświetlania płyt. Dzięki zastosowaniu techniki micro-screeningu umożliwi jednorodne przenoszenie farby w aplach. Ma także zapewnić identyczne jak w przypadku obecnie dostępnych płyt z płaskim punktem poziomy gęstości farb, a także delikatną gradację tonów w druku. Producent zapewnia dodatkowo o łatwości utrzymania jej w czystości podczas drukowania, zachowaniu stałej jakości druku przy mniejszej liczbie przestojów w celu czyszczenia płyt

„Płyta AFP-BFTH to pierwsza płyta z technologią Clean Transfer, która podnosi jednorodność stałych atramentów w druku. Zapewnia również niezmienną jakość dla całego nakładu i ogranicza liczbę zatrzymań maszyny w celu czyszczenia płyt. Ma to wpływ na zwiększenie wydajności, a jednocześnie ogranicza ilość odpadów. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom kolejne rodzaje płyt w technologii Clean Transfer – zastosowanie takiego rozwiązania w płytach Asahi wymywanych wodą spotkało się z ich uznaniem. Nie tylko pomogą one drukarzom zwiększyć efektywność produkcji flekso, ale też rozszerzą zakres oferowanych przez nich usług. To z kolei przyczyni się do przeniesienia większej liczby prac z offsetu na flekso” – mówi Dieter Niederstadt, technical marketing manager w Asahi Photoproducts.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.