Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa generacja foliowania na zimno

Nowa generacja foliowania na zimno

Vinfoil, dostawca rozwiązań przeznaczonych do uszlachetniania, specjalizujący się w technologii foliowania na zimno, wprowadził na rynek moduł nowej generacji należący do rodziny Micro – model SF110MF Gen II. Producent oferuje także program optymalizujący zużycie folii, który pozwala na zaoszczędzenie nawet 85% materiału.

Jak podaje holenderski producent, Micro SF110MF Gen II to ulepszone rozwiązanie oferujące zwiększoną wydajność (pracuje z prędkością do 18–20 tys. ark./godz.) i znaczącą oszczędność folii dzięki funkcji Multi-Reel. Urządzenie do aplikacji non stop folii metalizowanej podczas druku może być zainstalowane przy każdej maszynie drukującej – offsetowej, rotograwiurowej bądź flekso. Micro SF110MF Gen II został wyposażony w nowo opracowany system napędowy, który dzięki mniejszej liczbie podzespołów i ułatwionej wymianie rolek zapewnia niezawodność i najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy. Na wydajność pracy modułu wpływa system automatycznego ładowania i rozładowywania (ALUS), który znacząco skraca czas przezbrojenia, pozwala na załadunek i rozładunek wszystkich rolek z folią w tym samym czasie oraz zapewnia bezpieczną eksploatację.

Dodanie do maszyny drukującej urządzenia wielofunkcyjnego Optima i zainstalowanie opatentowanego programu o nazwie Vinfoil Intelligent Foil Optimizing Programme (VIFOP) oferuje z kolei możliwość zaoszczędzenia do 85% folii. Po przesłaniu pliku w formacie PDF z zadaniem do spersonalizowanego, internetowego katalogu VIFOP, program wykryje obszary foliowania i obliczy optymalny układ pracy, oszczędność folii i ustawienia maszyny, z uwzględnieniem załadowanych rolek z folią. W oparciu o dane system automatycznie ustawi zadane parametry uszlachetniania. Zostaną one także zapamiętane, co zapewni jednakowe wyniki w zakresie oszczędzania folii przy następnych realizacjach. Wstępne ustawienie danych wpłynie również na skrócony czas przezbrajania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mack-Brooks Exhibitions, organizator targów InPrint, ICE Europe i CCE International podał datę dwukrotnie już odsuwanego w czasie wydarzenia. Mają się one odbyć w dn. 15–17 marca 2022 r. w Monachium.

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe.

Firma Bluejet z Gdańska w ostatnim czasie zainstalowała nową maszynę Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną (automatyczny podajnik i odbiornik). Celem inwestycji jest rozbudowanie oferty oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.