Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa generacja rozwiązań etykietowych Xeikon

Nowa generacja rozwiązań etykietowych Xeikon

Xeikon kontynuuje swoją drogę do pełnej cyfryzacji, wprowadzając na rynek nową serię urządzeń zaprojektowanych z myślą o produkcji etykiet premium – LCU (Label Converting Units). Jednostki te mają modułową i skalowalną architekturę, która zapewnia większą elastyczność, połączenie z chmurą i pełną integrację. Dostępne są dwa modele: Xeikon LCU350 (wersja rozbudowana) oraz Xeikon LCU33 (wersja podstawowa). Obydwa można zobaczyć w Global Innovation Center firmy Xeikon.

Seria LCU została zaprojektowana do pracy w trybie inline i offline z maszynami cyfrowymi Xeikon Panther i Cheetah. Integracja jednostek z nowej serii wraz z połączeniem z chmurą oferuje pełne możliwości automatyzacji procesów (jak np. opcjonalne automatyczne przewijanie głowicy rewolwerowej czy zmiana matrycy) i wymiany informacji pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Interfejsy nowej generacji maszyna-maszyna i człowiek-maszyna zapewniają operatorowi pełny wgląd w postęp pracy na każdym etapie procesu produkcji. Stacja lakierowania oferuje zwiększoną szerokość lakierowania i rejestr zadań oraz możliwość łatwego przejścia na lakierowanie punktowe. Jak podkreśla producent, seria LCU odznacza się bardzo wysoką precyzją cięcia i aplikacji.

Seria LCU jest bardzo funkcjonalna i może być rozszerzona o opcje, które zwiększają ogólną całkowitą efektywność wyposażenia (OEE) – mogą to być np. dodatkowe stacje fleksograficzne (aby uniknąć zmiany między różnymi lakierami), zautomatyzowane wycinanie laserowe (aby uniknąć zmiany matrycy i zwiększyć wydajność), automatyczna zmiana matrycy (aby skrócić czas nastawu) oraz stacje do foliowania na gorąco i do sitodruku (aby rozszerzyć zakres zastosowań).

Nowa seria Xeikon wspiera cyfryzację produkcji poligraficznej – przede wszystkim ma wbudowaną łączność z chmurą w celu gromadzenia danych i zdalnej obsługi. Kolejne usprawnienie to interfejsy maszyna-maszyna (w atramentowych systemach drukujących Panther 2.0 UV i Cheetah 2.0) oraz interfejsy człowiek-maszyna, które zapewniają operatorowi dodatkową autonomię.

„Kluczową wartością nowej serii LCU są różne opcje i poziomy inwestycji, odpowiadające na wymagania różnych klientów, a także możliwość dostosowywania i rozwijania wraz ze zmianą ich potrzeb biznesowych. Dzięki usługom Xeikon Solution Services (XSS) możliwe są niestandardowe wersje i różne konfiguracje, w zależności od rodzaju aplikacji i wielkości nakładów. Użytkownik zyskuje nie tylko w pełni zautomatyzowane możliwości wysokojakościowego zdobienia, ale też rozwiązanie pozwalające na elastyczność w dostosowywaniu swojego działu wykończeniowego i łączenie wielu różnych procesów, aby zmaksymalizować zastosowania etykiet i poszerzyć swoje portfolio etykiet, i ogólnie rozwijać swoją działalność. Naszą ofertę kierujemy także do klientów, którzy mają mniejszy budżet –Xeikon LCU33 to model klasy podstawowej zaprojektowany z myślą o mniejszych operacjach biznesowych. Jest to atrakcyjna inwestycja, możliwa do modernizacji i konkurencyjna na rynku. Dzięki naszej nowej serii LCU wszystkie procesy są teraz połączone w jeden płynny proces, od pliku projektowego do uzyskania produktu końcowego” – mówi Jeroen Van Bauwel, dyrektor ds. zarządzania produktem, Xeikon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.