Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa linia maszyn fleksograficznych

Nowa linia maszyn fleksograficznych

Fot. Mark Andy

Firma Mark Andy wprowadziła na rynek nową linię maszyn fleksograficznych – PRO Series. Bazują one na sprawdzonej we wcześniejszych modelach tej marki koncepcji napędów serwo, a ich projekt ma zoptymalizować procesy jednoprzebiegowej produkcji etykiet samoprzylepnych. Jak zapewnia producent, nową maszynę cechują wyjątkowo niskie koszty eksploatacyjne i niezawodność konstrukcyjna. Ma wbudowany system monitorowania produkcji – sMArt link i oferuje szereg funkcji, mających zredukować koszty związane z jej użytkowaniem oraz zwiększyć marże dotyczące produkcji.

Jak podkreśla Mark Andy, przy projektowaniu maszyn z rodziny PRO Series wzięto pod uwagę wiele rozwiązań technologicznych, jakie sprawdziły się w modelu Performance Series, łącząc je z funkcjami mającymi zapewnić jak najwyższą wydajność i ekonomikę w produkcji. Jest to modułowa i elastyczna platforma przeznaczona przede wszystkim do druku etykiet samoprzylepnych. Maszyna jest już dostępna w skali globalnej i posiada certyfikat CE.

Konfiguracja maszyn z serii PRO Series, jak zapewnia Mark Andy, uwzględnia rosnące potrzeby wielu drukarń w kontekście konieczności stałego modernizowania ich parku sprzętowego, zwiększenia wydajności produkcji (zwłaszcza w kontekście niższych nakładów) przez duże zakłady, a w przypadku mniejszych i średnich biznesów – ma ona być rozwiązaniem umożliwiającym poprawę wyników operacyjnych. Cechuje ją, jak podaje producent, duża łatwość w obsłudze, zarówno ze strony doświadczonych operatorów, jak też osób wdrażających się. Tym samym – w założeniach Mark Andy – ma ona stanowić antidotum na aktualne problemy z wykształconą kadrą, z którymi boryka się cała branża.

Kolejne wymieniane przez producenta zalety PRO Series to maksymalne oszczędności w zakresie generowanego odpadu produkcyjnego i znacząco skrócony czas narządzania oraz przezbrojenia między kolejnymi zleceniami. Zastosowano tu również elementy mające zwiększyć energooszczędność całej konfiguracji. Dzięki temu – jak zapewnia Mark Andy – stworzone zostało wysokowydajne rozwiązanie do wytwarzania wysokiej jakości etykiet i zapewniające niski całkowity koszt zakupu i eksploatacji (TCO).

Rozbudowa do opcji hybrydowej

Modułowość PRO Series objawia się również w kontekście jej opcjonalnego rozbudowania o nowe technologie. Maszyna została zaprojektowana i zbudowana w taki sposób, by można było ją rozbudować do postaci rozwiązania hybrydowego, uwzględniającego druk cyfrowy. W efekcie, kupując maszynę PRO Series, klient może z czasem – wdrażając odpowiedni upgrade i bazując na już zakupionej platformie sprzętowej – stać się użytkownikiem hybrydowego rozwiązania Digital Pro MAX, korzystając w pełni z zalet oferowanych przez technologie cyfrową i fleksograficzną, zarówno w kontekście drukowania jak i uszlachetniania prac.

Łatwe wdrożenie

Firma podkreśla, że wprowadzając na rynek PRO Series zadbała tym samym o łatwą modernizację parku sprzętowego, zwłaszcza przez firmy dysponujące wysłużonymi urządzeniami starszej generacji. Poza maszyną, Mark Andy oferuje bowiem – zgodnie z hasłem Total Solutions Partner – liczne opcje dodatkowe, m.in. unikalne narzędzia i akcesoria niezbędne w hali maszyny. Mogą one – jak dodaje firma – zostać uwzględnione w całym planie inwestycyjnym, maksymalizując zyskowność i pomagając w osiągnięciu założonej przez klienta wydajności produkcyjnej.

Pokazy na Labelexpo Europe i podczas warsztatów nt. LM

Nowa maszyna fleksograficzna PRO Series będzie jedną z głównych atrakcji stoiska firmy Mark Andy podczas wrześniowych targów Labelexpo Europe w Brukseli. Natomiast jej pierwszy, oficjalny pokaz zaplanowano podczas właśnie trwających warsztatów nt. niskiego stopnia migracji w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy (23–24 maja). Na wydarzenie można się zarejestrować klikając w link https://www.markandy.com/low-migration/

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.