Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa maszyna KBA Rapida w Białostockich Zakładach Graficznych

Nowa maszyna KBA Rapida w Białostockich Zakładach Graficznych

Białostocka drukarnia BZGraf kontynuuje modernizację parku maszynowego. W lipcu br. w Białostockich Zakładach Graficznych oddano do użytku nową, ośmiokolorową maszynę offsetową z serii KBA Rapida.

Model 106-8 SW4 FAPC wyposażony w system odwracania arkusza to już czwarta maszyna z rodziny KBA Rapida pracująca w drukarni BZGraf. Nowa maszyna zainstalowana w białostockiej drukarni dziełowej zastąpiła wysłużoną, 4-kolorową maszynę pełnoformatową KBA Rapida 105, pracującą w BZGraf od 16 lat.

Oddana do użytku w lipcu, po trwającym trzy tygodnie montażu i rozruchu, KBA Rapida 106-8 SW4 FAPC to wysoko zautomatyzowana, 8-zespołowa maszyna drukująca z systemem odwracania arkusza po 4. zespole drukującym. Maksymalne prędkości wydruku uzyskiwane na tej maszynie wynoszą 18 tys. ark./h w trybie jednostronnym i 15 tys. ark./h w dwustronnym. Bogate wyposażenie maszyny obejmuje pakiet do zadrukowywania cienkich podłoży, system w pełni automatycznej zmiany form drukowych, sensoryczny system nakładania bez marki bocznej SIS, wysprzęglanie zespołów wodno-farbowych, tkaninowe systemy mycia obciągów gumowych i cylindrów dociskowych CleanTronic, a także zaawansowane rozwiązania kontrolno-pomiarowe, w tym wielkoformatowy ekran z systemem ErgoTronic ColorDrive. Nowy nabytek białostockiej drukarni posłuży do realizowania głównie wielobarwnych zleceń dziełowych, stanowiących gros produkcji Białostockich Zakładów Graficznych.

Wdrożenie nowej maszyny skomentowała Halina Samotik, dyrektor ds. produkcji i członek zarządu BZGraf. „Obecnie nasz park maszynowy składa się z rozwiązań dwóch dostawców, w tym z 12 zespołów drukujących KBA. Zwiększyliśmy zatem nasz potencjał produkcyjny o cztery agregaty, przy czym nowa maszyna oferuje szereg zalet: najwyższą jakość wydruków, krótki czas narządzania czy wysoki komfort obsługi. W efekcie liczymy na ponad 40% zwyżkę mocy produkcyjnych w druku wielobarwnym. Pracowaliśmy już na kilku różnych modelach tego producenta: Planeta P44, Rapida 72, Rapida 104, Rapida 105 – także z obsługą nowo zainstalowanej maszyny Rapida 106 radzimy sobie bardzo dobrze. Maszyny KBA cieszą się u nas bardzo dobrą opinią. Są solidne i stabilne w pracy. Nowo zakupiona Rapida 106-8 SW4 FAPC oferuje ponadto liczne, innowacyjne rozwiązania pozwalające na bezproblemowe zadrukowywanie najróżniejszych gatunków papieru. Dodatkowy atut KBA CEE to fakt, że firma skutecznie rozbudowuje zespół fachowców odpowiedzialnych za obsługę serwisową. Mamy jednak nadzieję, że nie będziemy musieli zbyt często korzystać z ich usług” – zakończyła z uśmiechem Halina Samotik.

Jan Korenc, prezes KBA CEE: „Za duży sukces uważamy fakt, że maszyna Koenig & Bauer z serii Rapida już po raz czwarty znalazła uznanie w oczach kierownictwa Białostockich Zakładów Graficznych. Co więcej, nowa 8-kolorowa Rapida 106-8 SW4 FAPC trafia tu zaledwie dwa lata po wdrożeniu innej pełnoformatowej maszyny – Rapida 105-4. Obie te instalacje podkreślają pozycję Koenig & Bauer jako zaufanego dostawcy nie tylko rozwiązań do produkcji opakowaniowej, ale też akcydensowej i dziełowej. Cieszymy się, że bierzemy aktywny udział w modernizacji i unowocześnianiu parku sprzętowego BZGraf – zasłużonej dla całego polskiego przemysłu poligraficznego firmy. Firma działa na niełatwym rynku produkcji dziełowej, tym bardziej doceniamy jej decyzje o kolejnych inwestycjach, których celem jest m.in. zwiększenie produkcji eksportowej. Mamy nadzieję, że pracujące obecnie w drukarni dwie pełnoformatowe maszyny z rodziny Rapida staną się jednym ze stymulatorów dalszego jej rozwoju”.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.