Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa maszyna do wklęsłodruku firmy BOBST

Nowa maszyna do wklęsłodruku firmy BOBST

BOBST zaprezentował nową maszynę do wklęsłodruku, przeznaczoną do zadruku podłoży elastycznych – Expert RS 6003. To rozwiązanie nowej generacji jest odpowiedzią producenta na potrzeby branży opakowaniowej, która oczekuje wsparcia w czasie przemian i dominujących trendów wymuszających coraz krótsze czasy realizacji zleceń, niezmiennie wysokiej jakości i jednocześnie dbałości o środowisko.

Jak zapewnia producent, nowa maszyna oferuje wszystkie wymienione cechy, jest również wszechstronna i wydajna – maksymalna prędkość druku wynosi 500 m/min. Expert RS 6003 może być skonfigurowany zarówno z bezwałowymi, jak i wałowymi cylindrami drukującymi. Opcje konfiguracji dotyczą także systemu farbowego, aby zapewnić najlepszą jakość produkcji. Standardowe systemy farbowe MPI (Multi-Purpose Inking) lub opcjonalne HSM (High Speed Metering) zapewniają niezmienne i powtarzalne wydruki w każdych warunkach i przy wykorzystaniu wszystkich typów farb i rozpuszczalników. Aby ułatwić i przyspieszyć proces narządu i zmiany zadań, producent opracował specjalnie dla tego systemu innowacyjny system – Flex Trolley. Jest to wózek serwisowy, który może pozostać na maszynie podczas drukowania lub który może zostać usuniety po skonfigurowaniu zespołu drukującego. Rozwiązanie to znacznie zmniejsza liczbę wózków potrzebnych do obsługi procesu druku i wpływa na elastyczność samego narządu maszyny.

System suszenia wykorzystuje wiele technicznych cech znanych z technologii utwardzania firmy BOBST, dodatkowo zostały one udoskonalone w celu zapewnienia wymaganej wydajności suszenia pomimo skróconej komory suszącej. Takie rozwiązanie pozwoliło na znaczne skrócenie długości wstęgi w maszynie, a co za tym idzie – do zmniejszenia ilości odpadów powstających przy rozruchu i narządzie nowych prac o ok. 30% w porównaniu z konwencjonalnymi komorami suszącymi. Expert RS 6003 oferuje druk z dużą prędkością zarówno przy wykorzystaniu farb rozpuszczalnikowych, jak i wodnych. Dodatkowo maszyna może drukować w rozszerzonym gamucie kolorów (Extended Color Gamut, ECG). Należy dodać, że BOBST dzięki swemu rozwiązaniu oneECG jest pionierem w zakresie wykorzystania ECG w technologii wklęsłodruku, dzięki czemu zapewnia swoim klientom rozwiązania pozwalające dotrzymać kroku współczesnym wymaganiom rynkowym. Nowa maszyna wpisuje się także w anonsowaną przez producenta wizję druku opakowań, u której podstaw leżą łączność, cyfryzacja, automatyzacja i zrównoważony rozwój – wykorzystuje bowiem aplikacje do monitorowania oraz system BOBST Connect, zapewniające użytkownikom w pełni zdalny dostęp oraz wsparcie techniczne.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.