Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa maszyna firmy Kornit do druku na tekstyliach

Nowa maszyna firmy Kornit do druku na tekstyliach

Firma Kornit Digital zaprezentowała swoją nową maszynę Atlas do bezpośredniego druku na tekstyliach. Jest to rozwiązanie klasy przemysłowej, przeznaczone do druku wysokich nakładów sięgających 350 tys. egzemplarzy rocznie.

Maszyna Kornit Atlas jest wyposażona m.in. w nowe głowice drukujące z systemem recyrkulacji i nowo opracowane atramenty NeoPigment Eco-Rapid. W samym mechanizmie drukującym zastosowano rozwiązania stanowiące rozwinięcie technologii Kornit HD. Maszyna ta została dostosowana do obsługi rozwiązań chmurowych z zakresu m.in. analizy produktywności i optymalizacji pracy, których wprowadzenie izraelska firma zapowiedziała na drugą połowę tego roku. W niedalekiej przyszłości z udziałem Atlasa można będzie tworzyć sieci maszyn np. w firmach posiadających zakłady produkcyjne w kilku lokalizacjach.

Wprowadzenie modelu Atlas na rynek poprzedzone było wydłużonym okresem beta-testów realizowanych m.in. DTG2Go czy T-Shirt & Sons. Wykazały one pozytywny wpływ na produktywność m.in. wprowadzonej w modelu Atlas funkcji wykrywania zagnieceń. Pomyślnie przebiegły też testy atramentów Eco-Rapid, które zostały zweryfikowane m.in. pod kątem odporności na spieranie. Uzyskały one certyfikat Oeko-Tex Eco-Passport i zostały wstępnie zatwierdzone przez GOTS. W przyszłości będą one oferowane również z maszynami Storm HD6, Avalanche HD6 i HDK. Zastosowanie ich w starszych maszynach Kornit HD będzie wiązać się z koniecznością ich modernizacji, dlatego firma Kornit zobowiązała się przeprowadzić takie zabiegi u wszystkich jej klientów korzystających z technologii HD do końca 2019 r.

Światowy debiut nowej maszyny Kornit Atlas miał miejsce podczas styczniowych amerykańskich targów ISS. W Europie po raz pierwszy będzie można zobaczyć w maju na targach FESPA w Monachium, a miesiąc później także na ITMA w Barcelonie. Wcześniej, w kwietniu, firma Kornit zamierza przeprowadzić serię prezentacji w formie dni otwartych w swoich regionalnych oddziałach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.