Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa maszyna na rynku dekoracji ściennych

Nowa maszyna na rynku dekoracji ściennych

Firma Xeikon poinformowała o poszerzeniu portfolio o przyjazną dla środowiska, ekonomiczną maszynę cyfrową, przeznaczoną do produkcji dekoracji ściennych (w tym niestandardowych ilustracji i fototapet w krótkich seriach) – Xeikon CX50. To kompleksowe, usprawnione rozwiązanie typu „all-in-one”, oparte o technologię suchego tonera z rozszerzoną gamą kolorów, stanowi kluczową część pakietu Wall Deco Suite producenta. Jak podaje Xeikon, nowa maszyna została opracowana, by zaspokoić rosnące potrzeby konsumentów na zindywidualizowane, kreatywne wnętrza.

Idea zaprojektowania i rozwijania pakietu Wall Deco Suite wynika z intensywnego rozwoju branży dekoracji ściennych. Jak zapewnia Xeikon, to kompleksowe i opłacalne rozwiązanie poprzez możliwość realizacji kreatywnych zleceń ma zapewniać firmom wymierne korzyści, zwiększać rentowność i napędzać wzrost, a także pomagać im w prowadzeniu działalności w realiach zamówień online, surowych kontroli środowiskowych i rosnącego zapotrzebowania konsumentów na unikalne produkty.

Xeikon podaje, że nowy CX50, podobnie jak inne maszyny tego producenta, jest napędzany przez potężny i inteligentny cyfrowy interfejs Xeikon X-800, który zapewnia pełną automatyzację oraz integrację przepływu pracy Digital Front End (DFE) firmy Xeikon ze zwykłymi systemami ERP i MIS. Proces roboczy X-800, który jest taki sam we wszystkich rozwiązaniach z suchym tonerem firmy Xeikon, obejmuje funkcję „rozmieszczania plakatu” dla fototapet i oklein ściennych w celu zapewnienia precyzyjnej rejestracji i bezproblemowej instalacji. Dokładność odwzorowania kolorów jest gwarantowana przez wbudowany spektrometr pracujący w linii i opcjonalną kamerę rejestrującą. Jak zapewnia producent, maszyna CX50 zapewnia wysoką spójność kolorów i rozszerzoną paletę barw – suchy toner jest dostępny w kolorach CMYK, czerwonym, niebieskim, zielonym, pomarańczowym i magenta, a także w dodatkowych kolorach, takich jak nieprzezroczysty biały i kolory produkowane na życzenie klienta.

Pakiet produkcyjny Xeikon Wall Deco obejmuje narzędzia do wykańczania inline i pozwala na lakierowanie na bazie wody, cięcie wzdłużne, usuwanie odpadów oraz przewijanie. W ten sposób w ramach jednej operacji powstaje w pełni wykończona, gotowa do wysyłki rolka tapety.

„Xeikon CX50 to kompletna, zautomatyzowana fabryka Wall Deco, która idealnie pasuje do naszego portfolio. Można ją uplasować w połowie między podstawową opcją 3050 REX a naszą wysokiej klasy cyfrową maszyną CX500. CX50 można zmodernizować, by zwiększyć prędkość z 20 do 30 m/min. Dzięki technologii suchego tonera i zaawansowanym możliwościom zarządzania kolorami z interfejsami nowej generacji i połączeniem z chmurą, Xeikon CX50 simplex został zaprojektowany tak, aby zapewnić optymalne rezultaty pracy. Uważamy, że inwestycja w cyfrowe rozwiązanie produkcyjne jest wtedy udana i opłacalna, gdy jest oparta na oczekiwanych i realistycznych nakładach. Maszyna CX50 jest idealna dla każdego, kto zajmuje się produkcją dekoracji ściennych, i musi w sposób elastyczny mierzyć się z realizacją zamówień w krótkich seriach. Dzięki możliwości modernizacji do wyższych prędkości inwestycja ta zapewnia i zabezpiecza przyszły rozwój przedsiębiorstwa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy pomóc klientom w dokonywaniu odpowiednich i właściwych wyborów” – mówi Dimitri Van Gaever, dyrektor działu Graphic Arts w Xeikon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.